POJENGID

POJENGID
OTSASAANUD SORDID MÜÜGIL JÄLLE 2020 KEVADEL. ETTETELLIMINE ALGAB DETSEMBRIS-JAANUARIS. VÄLJASTAME APRILLIS- MAIS


Liigiline kuuluvus:

VALGEÕIELISED POJENGID. Kuni ²/3 aretatud sortidest on valgeõielised pojengid, mis on tuntud ka kui HIINA

HÜBRIIDPOJENGID. ¹/3 pojengisortidest on hübriidpojengid, mis on saadud erinevate pojengiliikide ristamisel. Need on enamasti varajased ja paistavad silma uudsete ja säravate värvitoonidega (nt helekollane, erkpunane, erkroosa, mustjaspunane, šokolaadipruun jt). Hübriidide hulgas on ülekaalus liht- ja pooltäidisõielised sordid.

ITOH-HÜBRIIDID. Itoh-rühm on tekkinud puispojengide ristamisel rohtsete pojengidega. Selle pojengirühma kuuluvate sortide kõrgus võib ulatuda 70-100 cm. Pooltäidisõite läbimõõt on umbes 20 cm. Itoh-hübriididel võib esineda kordusõitsemist ning nad taluvad teisest sortidest paremini poolvarju.

VALGEÕIELINE POJENG Gardenia VALGEÕIELINE POJENG Gardenia

Paeonia lactiflora

Valged täidisõied ja kollased tolmukad 75 kuni 100 cm kõrgusel taimel. Maheda lõhnaga. Rohkelt õisi ja pikk õitsemisaeg. Registreeritud 1955 aastal USAs. Vihmasel ja pimedal suvel võib näidata roosat varjundit. Tumerohelised lehed ja punaka varjundiga varred.

Suurus 2/3

1 tk. pakis 3,40 €
VALGEÕIELINE POJENG Bowl of Beauty VALGEÕIELINE POJENG Bowl of Beauty

Paeonia lactiflora. Valgeõielise pojengi anemooniõieline sort suurte, intensiivsete kausjate roosade õitega, millede keskel kreemkollane tolmukakimp, mis muutub tasapisi valgeks.  Kõrgus 80-100 cm, keskvarane õitseja. Õitseb rikkalikult ja sobib hästi ka lõikelilleks.

Suurus 2/3

1 tk. pakis 4,20 €
VALGEÕIELINE POJENG Red Charm VALGEÕIELINE POJENG Red Charm

Jaapani õietüüp.

Võitnud kuldmedali. Varajane, tugevalt täidetud suur sügavpunane õis. (laiadel alum. kroonlehtedel tihe "pesa") Kuni 1 meetri kõrgune, varajane õitseja. Kuulub maailma parimate punaste pojengide nimekirja.

1 tk. pakis 3,15 €
VALGEÕIELINE POJENG Prima Vera VALGEÕIELINE POJENG Prima Vera

Anemooniõieline. Tugevalt lõhnav hea lõikelill. Välimised valkjaskreemikad õielehed ümber kollaste sisemiste. Kollane pleegib kreemiks. Suured õied tugeval varrel. K.90cm

Suurus 2/3

1 tk. pakis 6,20 €
VALGEÕIELINE POJENG Festiva Maxima VALGEÕIELINE POJENG Festiva Maxima

Vana ja siiani väga populaarne sort aastast 1851. Kõrgus 95- 110 cm. Suurel valgel täidisõiel õielehe servades ja keskosas purpurpunast kontrasti. Mahe lõhn. Kõrge taim võib vajada toestamist. Sobib lõikeks. Üks Eestis enimmüüdud valgetest.

Suurus 2/3

1 tk. pakis 3,35 €
VALGEÕIELINE POJENG Laura Dessert VALGEÕIELINE POJENG Laura Dessert

Varajane kuni keskvarajane. Anemooniõieline. Lõhnavad  täidisõied alguses õrnalt roosalt õhkuvate valgete kroonlehtedega, millede keskel kollased "kuplid", laiemad otsad pleekuvad valgeks ja kreemkollast kumab siis vaid keskelt, Üldmuljeks võib jääda õrn sidrunivärv.  Üks kollasemaid  valgeõielistest (p.lactiflora)pojengidest. Kõrgus 75-80 cm. Kena. Tugevad lehed ja varred. Hea lõikeks


1 tk. pakis 5,95 €
VALGEÕIELINE POJENG Paul M. Wild VALGEÕIELINE POJENG Paul M. Wild

Keskhiline õitseja. USA-st pärit sort  suurte erksamate velvet(rubiin)punaste õitega, mis ei pleegi päikese käes. Õite läbimõõt u.17cm. Tihedalt täidetud roos-tüüpi täidisõis. Kena lehestik ja tugevad punased varred. Kõrgus 95-105 cm. Nõrgalt lõhnav. Püsib  vaasis kaua  kaunina . On võitnud Ameerika Pojengiseltsi näituse punaste sortide seas.

Suurus 2/3

1 tk. pakis 3,15 €
VALGEÕIELINE POJENG Santa Fe VALGEÕIELINE POJENG Santa Fe

Jaapani õietüüpi (anemooniõielised). Umbes 90 cm kõrgune, pooltäidisõieline, õite välimised õielehed on tumedamad lillakasroosad ja tolmukakimp on  valge, aga võib varieeruda valge-roosaks, erineval moel. Keskmise suurusega õied. Ei pleegi. Varane kuni keskvarane.

Suurus 2/3

1 tk. pakis 4,30 €
VALGEÕIELINE POJENG Sorbet VALGEÕIELINE POJENG Sorbet

Lõuna-Koreast 1987 leitud sort. Keskvarajane õitseja. Eriliselt hea lõhnaga. Kõrgus 75- 80 cm.  Suured täidisõied, Ø kuni 17cm, on vormilt kõrged, roosade kaharate õielehtede vahel vanilje-kreemkollakas   " krae". Roosa  vahumägi. Tugev ja kompaktne puhmik sobib suurepäraselt ka õueanumatesse. Tugevad varred - hea lõikeks. "Aia Kuningannaks" kutsutu

Suurus 2/3

1 tk. pakis 4,65 €
VALGEÕIELINE POJENG Taff VALGEÕIELINE POJENG Taff

Kõrgus 65-75 cm. Lõhnavad, suured, sissepoole käänduvate õielehtedega õhetavroosad täidisõied tugevatel vartel.

Suurus 2/3

1 tk. pakis 2,95 €
VALGEÕIELINE POJENG Riches and Fame VALGEÕIELINE POJENG Riches and Fame

Suured lõhnavad violetjasroosad täidisõied. Kõrgus 60 - 80 cm. Tugev taim ei vaja toestamist! Väga õiterohke. Võib kasvatada ka lillekkastis-potis. Suurus 2/3

 

1 tk. väikese pildiga pakis 5,15 €
ITOH-HÜBRIIDPOJENG Bartzella ITOH-HÜBRIIDPOJENG Bartzella

Itohi pojeng. Üks populaarsemaid kollaseid sorte maailmas. Väga suured sidrunkollased pooltäidis- kuni täidisõied. Vanemal taimel võib olla õie läbimõõt kuni 25cm. Punaka südamikuga, mida varjutavad kuldkollased tolmukad. Tumerohelised sügavalt lõhistunud lehed püsivad kaua ja lõpuks näitavad kena sügisvärvi. Sidrunilõhnaline. Tugeva kasvu ja rohkete õitega sort ei vaja toestamist.

 

1 tk. pakis 15,00 €
VALGEÕIELINE POJENG Monsieur Jules Elie VALGEÕIELINE POJENG Monsieur Jules Elie

Kuni 110cm kõrgune keskvarane rohke õitseja. Hõbedase jumega suured roosad,  (või pisut hele-sirelilillad), lõhnavad, tolmukateta poolkera-tüüpi täidisõied. Mõnikord moodustub kattelehtedele väga ilus-täidetud kera. Alati ilusa õievormiga. Mõnikord lisandub ka heledam staminoodidest "krae". Suurepärane lõikelill. Auhinnatud ja nõutud sort

1 tk. pakis 4,80 €
VALGEÕIELINE POJENG Black Beauty VALGEÕIELINE POJENG Black Beauty

Üks tumedama õievärviga sorte -siidised burgundipunased, peaaegu mustjad, pooltäidis kuni täidisõied kui kalliskivid helklemas aias. Sama tooni on märgata ka vartel ja lehtedel. Suured,  kuni 17cm läbimõõduga õied 80cm kõrgusel puhmikul. Üsna mõjuv. Varane. Ei moodusta rohkem pungi varrele. Täiesti eriline pojengimaailma asukas.

Suurus 2/3

1 tk. pakis 7,30 €
VALGEÕIELINE POJENG Celebrity VALGEÕIELINE POJENG Celebrity

Tumerohelised lehed ning kolmekordsed suured lõhnavad täidisõied: purpurpunane-  valgekirju - purpurpunane. Õite kompositsioonides võib olla ka variatsioone värvide jagunemisel. Tugev vars. Korralik õitseja. Eriline, silmatorkav ja kena. K.u. 95cm.

Suurus 2/3

1 tk. pakis 4,65 €
ITOH-HÜBRIID Canary Brilliants ITOH-HÜBRIID Canary Brilliants

Korralik suur juurikas. Kasvab :)

 

Keskvarased kollased, kreemikad, keskelt aprikoosivärvi ,pooltäidis - täidisõied.  Korraga võib olla heledamaid kollaseid ja kirkamaid aprikoosiroosaga õisi. Kõrged varred ilusate roheliste lehtedega. K.70cm  Tolmukaid ei ole ja seemneid ei saa.

Suurus 2/3

1 tk. väikese pildiga pakis 29,95 €