PETERSELL, SELLER ja TILL

PETERSELL, SELLER ja TILL

AEDTILL Morovan AEDTILL Moravan

Anethum graveolens 

Madal tiheda hõbejas-sinakasrohelise lehestiku ja tugeva aroomiga aedtill. Kõrgus 20 cm. Esimene korje umbes 20 päevaga peale tärkamist. Pikaajaliselt lehemassi andev sort. Sügavkülmutamiseks.

5 grammi 0,69 € Lisa tellimusse
JUURPETERSELL Halblange JUURPETERSELL Alba

Petroselinum crispum var. tuberosum

Keskhiline. Koonusekujuline kollakasvalge viljalihaga aromaatne juurvili. Kasutatakse juuri ja lehti värskelt, külmutamiseks, kuivatamiseks ravimteedesse. Sisaldab palju rauda, C-vitamiini, mineraalaineid. Külv 1-3 cm sügavusele. Aeglane idaneja- 3-4 nädalat.

3 grammi 0,69 € Lisa tellimusse
KÄHARPETERSELL Astra KÄHAR PETERSELL Astra

Petroselinum crispum var. crispum Crispum-rühm 

70-80 päevaga kevadisest külvist. Keskmise kõrgusega. Aastaringseks kasvatamiseks. Rohelised kähardunud meeldiva aroomiga lehed ei kolletu kergesti.  Säilib peale lõikust kaua värskena. Seeme aeglase idanemisega- kuni kuu aega. Varakevadine saak sügisesest külvist. Kuivatamiseks, sügavkülmutamiseks.

4 grammi 0,69 € Lisa tellimusse
KÄHARPETERSELL Moss Curled 2 KÄHAR PETERSELL 'Moss Curled 2'

Petroselinum crispum var. crispum Crispum-rühm 

Varajane. 70 päeva tärkamisest. Käharad tumerohelised lehed. Talub hästi nii kuuma kui külma ilma. Talvitub hästi. Võimalik kasvatada anumates.

2 grammi 0,60 € Lisa tellimusse
LEHTPETERSELL Gigante'd Italia LEHTPETERSELL 'Gigante'd Italia'

Petroselinum crispum var. crispum 

Kaheaastane. Keskvarajane. 25-50 cm. Tuntud ja tunnustatud sort. Siledapinnalised tumerohelised aroomikad lehed toitude maitsestamiseks. Eeterlikud õlid soodustavad seedimist. Sisaldab mineraalaineid ja vitamiine. Lehed säilivad kuivatatult, sügavkülmutatult.

2 grammi 0,60 € Lisa tellimusse
LEHTPETERSELL Fest LEHTPETERSELL 'Fest'

Petroselinum crispum var. crispum 

Kaheaastane. Tuntud ja tunnustatud sort. Keskmise kõrgusega taim. 75-80 päevaga kevadisest külvist esimene korje. Aastaringseks kasvatamiseks. Lopsakad siledapinnalised intensiivse aroomiga lehed on õrnemad kui teistel sortidel. Toitude maitsestamiseks. Sisaldab palju rauda, C-vitamiini, mineraalaineid. Lehed säilivad kuivatatult, sügavkülmutatult.

5 grammi 0,69 € Lisa tellimusse
JUURSELLER Maxim JUURSELLER 'Albin'

Keskvarajane.  Soovitav taimede ettekasvatus. Juur on suur, ümar, ei puitu ega kasva seest õõnsaks. Õrna valge aromaatse viljalihaga. Hea säilivusega, külmakindel-võimalik hilisem saagikoristus. Kasutatakse kala-, liha-, köögiviljaroogade ja kastmete valmistamisel. Suurepärane valik väikeaeda.

Apium graveolens var. rapaceum 

 

 
0,3 grammi 0,69 € Lisa tellimusse
JUURSELLER Giant Prague JUURSELLER 'Giant Prague' Baltic

Apium graveolens var. rapaceum 

Vegetatsiooniperiood külvist 220 päeva. Soovitav taimede ettekasvatus. Juured on hea säilivusega, külmakindlad-võimalik hilisem saagikoristus. Kasutatakse kala-, liha-, köögiviljaroogade ja kastmete valmistamisel.

0,5 grammi 0,60 € Lisa tellimusse
JUURSELLER Monarch JUURSELLER 'Monarch'

Apium graveolens 

140-150 päevaga istutusest. Haigustele vastupidav Hollandi sort. 700-900 grammise juure viljaliha on valge, aromaatne, maitsev. Töötlemiseks, säilib talvel hästi. 

0,2 grammi 1,25 €
AEDTILL Common AEDTILL 'Common'/ 'Kronos'

Anethum graveolens

Tumeroheliste aromaatsete lehtedega. Esimene saak tärkamisest 20 päevaga.

Korduskülvid tagavad ühtlase rohelise saamise.

5 grammi 0,60 € Lisa tellimusse
AEDTILL Hanak AEDTILL 'Hanak'

Anethum graveolens

Keskmise kõrgusega. Esimene saak tärkamisest 20 päevaga. Ererohelise lehestikuga, tugeva aroomiga. Säilib kuivatatult, sügavkülmutatult. Puitub aeglaselt. Korduskülvid ühtlase rohelise saagi saamiseks.

6 grammi 0,69 € Lisa tellimusse
AEDTILL Mammoth AEDTILL 'Mammoth'

Anethum graveolens

Sort, mis annab pikaajaliselt lehemassi ja hiljem kasvab tõeliseks hiiglaseks. Siis saab juba õisikuid kurgipurki pistmiseks. Varane tugeva aroomiga sort. Esimene saak 20 päevaga külvist.

5 grammi 0,60 € Lisa tellimusse
AEDTILL Mammoth AEDTILL 'Mammoth'

Anethum graveolens

Sort, mis annab pikaajaliselt lehemassi ja hiljem kasvab tõeliseks hiiglaseks. Siis saab juba õisikuid kurgipurki pistmiseks. Varane tugeva aroomiga sort. Sobib sügavkülmutamiseks.  Esimene saak 20 päevaga külvist.

15 grammi 1,25 € Lisa tellimusse
AEDTILL Sari AEDTILL 'Sari'

Anethum graveolens

Madal 30 cm. Põõsasja kasvuviisiga, lühikese varreosaga pikaajaliselt lehemassi kasvatav sort. Vastupidav juurehaigustele. Tugeva aroomi ja maitsega. Toidu maitsestamiseks ja garneerimiseks. Hiljem sobivad varred ja õisikud kurkide säilitamiseks. Korduskülvid tagavad ühtlase saagi.

Meie klientide lemmik juba aastaid.

5 grammi 1,25 € Lisa tellimusse
AEDTILL Superdukat AEDTILL Superdukat

Anethum graveolens 

Kõrgus 30 cm. Põõsasja kasvuviisiga hinnatud varane sort. Rikkalikult tugeva aroomi ja maitsega lehemassi. Esimene korje umbes 20 päeva peale tärkamist. Korduskülvid tagavad ühtlase saagi.

5 grammi 0,69 € Lisa tellimusse
APTEEGITILL Fino APTEEGITILL 'Romy'

Foeniculum vulgare      Magus apteegitill.

Aniisimaitseline aromaatne taim. Kasvu ajal kasutada õrnu lehti. Vürtsina leiavad kasutust poolküpsed sarikad. Värskelt, salatites, kastmetes, marinaadis, suppides, kala-ja köögiviljaroogades. 

1 gramm 0,60 € Lisa tellimusse
VARSSELLER Groene Pascal VARSSELLER 'Groene Pascal'

Apium graveolens var. dulce

Taimede istutamisest saagini 80-100 päeva. Suurte lihakate vartega 60-70 cm kõrgune taim. Püstise kasvuga. Aromaatsed, hea tekstuuriga varred ja lehekodarikus hulgaliselt õrnu lehti. Rikkalikult mineraalaineid ja eeterlikke õlisid. Soovitav ettekülv. Kasutatakse värskelt, keedetult, hautatult. Sobivad ka sügavkülmutamiseks.

0,5 grammi 0,60 € Lisa tellimusse
AEDTILL 'Oliver' AEDTILL 'Oliver'

Anethum graveolens

esjkvarajane põõsastill, katmikalal saak 42-50 päevaga, avamaal 68-78 päevaga külvist.

Ererohelise tiheda lehestikuga , tugeva aroomiga. Puitub aeglaselt.

Säilib kuivatatult, sügavkülmutatult.

Sobib rohelise lehemassi kasvatamiseks. Suured ja mahlased helerohelised lehed, õitsemine hiline, sobib kasvatamiseks nii avamaal kui katmikalal.

5 grammi 0,69 € Lisa tellimusse
JUURSELLER  Asterix F1 JUURSELLER Asterix F1

Apium graveolens var. rapaceum    

.Varajane.90-130 päevaga istutusest. Vastupidav ennakõidumisele. Kreemikasvalge sisuga juured on tugeva kasvuga ja tugeva aroomiga. Töötlemiseks ja pikaajaliseks säilitamiseks. Sisaldab rohkelt C-vitamiini ja mineraalaineid.

 

 
100 seemet 1,35 € Lisa tellimusse
LEHTSELLER 'Pikant' LEHTSELLER 'Pikant'

Apium graveolens var. secalinum                 UUS

Vegetatsiooniperiood on 70 – 80 päeva taimede väljaistutamisest. Lehed tugevalt lõhestunud, servad kergelt gofreeritud. Sobivad nii kuivatamiseks kui ka sügavkülmutamiseks. Maitse- ja ravimtaim. Rikkalikult mineraalaineid ja eeterlikke õlisid.0,5 grammi. 0,60 € Lisa tellimusse
VARSSELLER 'Kylian' VARSSELLER 'Kylian'

Apium graveolens var. dulce

Keskvarajane kuni hiline. Püstise kasvuga. Aromaatsed, hea tekstuuriga varred ja lehekodarikus hulgaliselt õrnu lehti. Rikkalikult mineraalaineid ja eeterlikke õlisid.

20 seemet. 1,25 € Lisa tellimusse
AEDTILL 'Lena' AEDTILL 'Lena'

Anethum graveolens

Madal 25-30 cm. Põõsasja kasvuviisiga, lühikese püstise varreosaga pikaajaliselt lehemassi kasvatav sort. Vastupidav juurehaigustele. Tugeva aroomi ja maitsega. Toidu maitsestamiseks ja garneerimiseks. Hiljem sobivad varred ja õisikud kurkide säilitamiseks. Korduskülvid tagavad ühtlase saagi.

 5 grammi 1,25 € Lisa tellimusse
LEHTPETERSELL 'Laura'  LEHTPETERSELL 'Laura'

Petroselinum crispum    AEDPETERSELL 

Intensiivse värske maitsega, kokkade lemmik. Keskmise kõrgusega tugevate vartega püstine taim. Avamaale ja aastaringseks potis kasvatamiseks. Tumerohelised läikivad, siledapinnalised väikesed lehed on intensiivse aroomiga ja õrnad. Sisaldab palju rauda, c-vitamiini, mineraalaineid. Külmutamiseks, kuivatamiseks.

5 grammi 1,25 € Lisa tellimusse
JUURSELLER 'Torpedo' F1 JUURSELLER 'Torpedo' F1

130 päevaga istutusest. Juured vilja all  tänu millele kerge puhastada. Valge sisuga, tugeva kasvuga ja tugeva aroomiga, sisemiste tühimiketa.Töötlemiseks ja pikaajaliseks säilitamiseks. Sisaldab rohkelt C-vitamiini ja mineraalaineid. ja pektiini

30 seemet 1,65 € Lisa tellimusse
AEDTILL 'Monarch' AEDTILL 'Monarch'

Rohkelt lehemassi kasvatav sort. Ei lähe kiiresti õitsema. Tiheda hõbe-sinakasrohelise lehestiku ja tugeva aroomiga. Kasvihoones 55-60 päevaga, avamaal 75-85 päevaga

5 grammi 0,69 € Lisa tellimusse