VÄHETUNTUD- ja ''PARTEITUD'' VILJAD

VÄHETUNTUD- ja ''PARTEITUD'' VILJAD

RABARBER Lider RABARBER 'Aligator'

Rheum rhabarbarum  Kurdlehine rabarber

Püsik. Talvekindel. Pikad helepunased hapuka maitsega varred varakevadel. Magustoitude valmistamisel ja köögiviljana kasutamiseks. Kaaliumi, B-rühma ja C vitamiini jpt.allikas.

1 gramm 0,69 € Lisa tellimusse
AED-MOORPUTK e. PASTINAAK Kamo AED-MOORPUTK e. PASTINAAK 'Kamo'

Laost otsas

Pastinaca sativa

Tõusmetest 185-210 päevaga. Juured on 25-30 cm pikkused, kreemvalge aromaatse viljalihaga. Kasutatav toorsalatites, pajaroogades, puljongites, suppides. Ravimtaim-seedimist korrastav jm. .Säilib liivas( nagu porgand) , sügavkülmutamiseks. Võib talvituda kasvukohal

3 grammi 0,60 € Lisa tellimusse
HARILIK PÄEVALILL HARILIK PÄEVALILL

Helianthus  annuus

Suurte kollaste keelõitega korvikud. Suured seemned augustist esimeste külmadeni. Kasvab 1,5 kuni 2 meetri kõrguseks. Seemnete kasvatamiseks

20 grammi 0,75 € Lisa tellimusse
HARILIK FÜÜSAL  Edulis PERUU FÜÜSAL 'Edulis'

Physalis peruviana 

 Kõrgus 40-50 cm. Hästi haruneval taimel palju-palju 4-5 grammiseid oranžikaskollaseid kuldpruunide kattelehtedega hapukasmagusaid marju juulis-septembris. Värskelt, kuivatatult ja töödeldult. 

0,2 grammi 0,65 € Lisa tellimusse
ARTISOK Green Globe ARTISOK Green Globe

Püsik, talveks katta. Kasvatatakse ka üheaastasena. Dekoratiivne taim ja tervislik ning kasulik köögivili. 7-12 cm õienuppud.  Veel puhkemataõisiku lihakat põhja ja soomusetaoliste kattelehtede alumist paksenenud osa  süüakse keedetult või hautatult. Kasvatamine lihtne, kuid aeganõudev. 

1 gramm 0,69 € Lisa tellimusse
ARTIŠOK Violet de Provence ARTIŠOK Violet de Provence

Cynara cardunculus  Hispaania artišokk ehk kardi

Dekoratiivne hallikasroheliste sulglõhiste lehtedega üheaastasena kasvatatav 1,5 m taim. Tervislik köögivili ja ilus õis lilleseadesse. Toiduks noored õienupud. Kasvatamine lihtne, kuid aeganõudev.1 gramm 0,60 €
SPARGEL 'Mary Washington' SPARGEL 'Mary Washington'

Asparagus officinalis     Harilik aspar

Kevadise köögiviljana kasutatav 3-4 aasta pärast. Sort sobib nii 'valge' kui 'rohelise' võrse saamiseks. Samal kasvukohal aastaid.

 


1 gramm 0,60 € Lisa tellimusse
KARELLA-KIBEKURK 'Naja' KARELLA-KIBEKURK 'Naja'

Momordica charantia

Suvik. 180-300 cm. Kiirekasvuline ronitaim katmikalal kasvatamiseks. Vajab toestamist. Veidi piklikud, kortsulised viljad on valminult oranžid, eriliselt kibedad. Sisaldavad mitmeid B-grupi jt. viamiine, mineraalaineid ning antioksüdante. Kasutatatakse nii lehti, võrseid, õisi kui ka noorelt vilju ja seemneid. Meditsiinis kasutatav-näiteks diabeedi looduslik ravi.

12 seemet 1,25 €
MEHHIKO PISIKURK MEHHIKO PISIKURK 'hiirmelon'

Melothria scabra         'hiirmelon'

Kõrge 3 m ronitaim. 70-75 päeva. Kasvatab hulganisti 2 – 2,5(4)cm pikkuseid ovaalseid vilju, mis natuke sarnanevad arbuusiga. Iseviljuv. Emasõied avanevad enne isasõisi, samal taimel. Õhuke krõmpsuv koor ja veidi hapukas viljaliha. Kasutatakse nagu tavalisi kurke soolamiseks ja marineerimiseks. Meenutab kurgitaime. Lisaks juuremugulad toorsalatitesse.20 seemet 1,25 € Lisa tellimusse
SPINATOBLIKAS SPINATOBLIKAS

Rumex patientia

Mitmeaastane taim. Suppidesse, salatitesse, pirukatesse. Sobivad ka konserveerimiseks ja sügavkülmutamiseks. Palju valke ja vitamiine. Taim on mitmeaastane, suurekasvuline lehed kuni 60 cm, õievars 150 cm pikk, toiduks korjata lehti noorelt, puituvad kiiresti. 

1 gramm 1,25 € Lisa tellimusse