TALIKÕRVITS

TALIKÕRVITS

SUUREVILJALINE KÕRVITS 'Amazonka' SUUREVILJALINE KÕRVITS 'Amazonka'

Cucurbita maxima 

Poolpõõsasjas varane sort, mille lapikümarad 1-1,5 kg viljad on karotiini- ja kuivaineterikkad. Tumeoranži koore ja oranži viljalihaga mõnusa maitsega kõrvits sobib nii töötlemiseks kui säilitamiseks. Väga hea supikõrvits.

2 grammi 0,60 € Lisa tellimusse
SUUREVILJALINE KÕRVITS 'Big Max' SUUREVILJALINE KÕRVITS 'Big Max'

Cucurbita maxima

Roosakasoranži koore ja oranžikaskollase viljalihaga tõeline hiiglane võib kasvada kuni 50 kiloseks. Ümara kõrvitsa viljaliha on maitsev ja sobib hästi pirukasse, purki ja supipotti. Sobib hästi pikaajaliseks säilitamiseks.

2 grammi 0,75 € Lisa tellimusse
SUUREVILJALINE KÕRVITS 'Justynka' F1 SUUREVILJALINE KÕRVITS 'Justynka' F1

Cucurbita maxima

2,5 kuni 3,5 kilone kõrvits on erkoranži koore ja umbes viie sentimeetrise erkoranži viljalihaga. Sisaldab rikkalikult karotiini. See sort on väga saagikas ja sobib pikaajaliseks säilitamiseks.

1 gramm 0,75 € Lisa tellimusse
KÕRVITS  Rouge Vif D'Etampes SUUREVILJALINE KÕRVITS 'Rouge Vif D'Etampes'

Cucurbita maxima  Duchesne

Keskhiline.Traditsiooniline prantsuse kõrvits, mis on tuntud ka Tuhkatriinu- kõrvitsana.  Lapik ribiline kuni 40 sentimeetrise läbimõõduga 10 kg kõrvits on  punakasoranzi koore ja viljalihaga. Mõõdukalt magus väga vana sort on läbi aegade asendamatu pirukates, vormitoitudes ja suppides.

2 grammi 0,75 € Lisa tellimusse
KEEGELKÕRVITS 'Waltham Butternut' KEEGELKÕRVITS 'Waltham Butternut'

Cucurbita moschata      Butternut-rühm

Keskvarajane sort laiuvate väätidega. Saagikas. 1,5 kuni 2 kilosed viljad on pirnikujulised heleda koorega, oranžkollase aromaatse kergelt pähklimaitselise magusa viljalihaga.

Muskuskõrvits.


1 gramm u. 10 seemet 0,60 € Lisa tellimusse
MUSKAATKÕRVITS Long of Naples MUSKAATKÕRVITS 'Long of Naples'

 Cucurbita moschata

Keskvarajane sort, valmib 90 päevaga.  Vili on tumerohelise koorega silindrilise-pudelja kujuga 50-70 cm pikk, läbimõõt  15-18 cm. Oranžikaskollase viljalihaga muskaatkõrvits on magus ja aromaatne, pähklimaitseline. Maitsev küpsetatuna, keedetuna ja säilib väga hästi.

16 seemet 0,75 € Lisa tellimusse
MAMMUTKÕRVITS Atlantic Giant MAMMUTKÕRVITS 'Atlantic Giant'

Cucurbita maxima     Mammoth- rühm

!30-140 päevaga. Kõrvitsa diameeter võib küündida 60-90 cm-ni ja eriliselt hooldatuna rohkemgi, kaaludes  820 kg. Heleoranži koorega ja suurepärase viljalihaga.

7 seemet 0,75 € Lisa tellimusse
MUSKAATKÕRVITS 'Muscade de Provence' MUSKAATKÕRVITS 'Muscade de Provence'

Cucurbita moschata        Muskuskõrvits

Hiline sort. Tugevalt ribilised, lapikümarad 2,5 – 8 kg viljad. Viljaliha paks, oranži värvusega, väga aromaatne ja maitsev. Valmides värvuvad rohelisest oranžiks. Väga hea säilivusega (6-12 kuud)1 gramm 0,60 € Lisa tellimusse
ILUKÕRVITS  'Small Fruited' segu ILUKÕRVITS 'Small Fruited' segu

Cucurbita pepo var.  Ornamental Gourd-rühm 

80-100 päeva. 2-3 meetriste võrsetega.  Silmailuks

2 grammi 0,65 € Lisa tellimusse
ÕLIKÕRVITS 'Olga'    ÕLIKÕRVITS 'Olga'

Cucurbita pepo   Styrian    Roomav õlikõrvits

Keskvarajane. Poolpõõsasjas taim 5-8 kiloste lapikümarate viljadega. Koor on algul tumeroheline, hiljem kollase-oranži-rohelise  marmorkirju. Viljaliha oranž ja mõõdukalt magus.  Kõrvitsa sees on peidus hulganisti maitsvaid kestata seemneid.10 seemet 0,75 € Lisa tellimusse
MUSKUSKÕRVITS ´Dynamite´F1 MUSKUSKÕRVITS ´Dynamite´F1

C. moschata.   Muskus- e. muskaatkõrvits

Keskhiline Prantsuse hübriid. Valmib 110 - 120 päevaga, pärast idanemist. Lapikümarad viljad 2,3 - 3kg massiga on kaetud läikiva tumeda koorega, millel heledaid laike. Muskuskõrvits on kõige magusamate viljadega talikõrvits. Oranžikaskollane viljaliha on meeldivalt aromaatne ja erakordselt maitsev.

6 s. pakis. UUDIS! 1,35 €
HARILIK KÕRVITS ´Fumiko`F1 HARILIK KÕRVITS ´Fumiko`F1

Cucurbita pepo

Varajane Jaapani hübriid. Ümarlapik - lapik, tumerohelise koorega, kogukaaluga 1,5 - 1,7 kg. Koor tumeroheline , viljaliha on magus, tumekollane,  tihke ja paks. Sobib ka säilitamiseks.

5 s. pakis. UUDIS! 1,59 € Lisa tellimusse
HOKKAIDO KÕRVITS 'Uchiki Kuri' HOKKAIDO KÕRVITS 'Uchiki Kuri'

Väga maitsev ja vitamiinirikas Jaapanis aretatud minikõrvits. Varajane- keskvarajane, tõusmetest saagini kulub 70 päeva. Kaal umbes 1,5- 2 kg. Pisarakujulised viljad on oranžid, viljalihaga on kergelt pähklimaitseline samuti oranž ja tugev. Sobivad  pikaajaliseks säilitamiseks ja töötlemiseks. Küpsetatult väga magusad. Sobib kenasti kasvatada ka ronivana.

4 seemet 0,75 € Lisa tellimusse
SUUREVILJALINE KÕRVITS 'Howden' (Halloween) SUUREVILJALINE KÕRVITS 'Howden' (Halloween)

Viljakas ja dekoratiivne sort. Kaal u. 8- 9 kilo. Keskvarajane. Väga dekoratiivne, kasvatatakse tihti Halloweeni tarvis, sest  kõva koor on hea  lõikumiseks-uuristamiseks. Koor on läikiv ja viljaliha tihe. Pikaväädiline, taim vajab 2 – 3m2 pinda. Vitamiinirikas viljaliha sisaldab vähe kaloreid, ohtralt kasulikke rasvu, valkusid, vitamiine ja mineraalsooli­. 

 

 
12 seemet 0,75 € Lisa tellimusse
SUUREVILJALINE KÕRVITS 'Karovita Bis' SUUREVILJALINE KÕRVITS 'Karovita Bis'

Põõsasja kasvuviisiga keskvarane sort. Kiirekasvuline, heades tingimustes 70 – 85 päeva istutamisest. Sisaldab rohkesti B-vit. kompleksi, C-vit. ja karotinoide, on väga sobilik ka lastele. Kaaluga u. 2,5 – 3,5 kg, aga ka rohkem, väikese südamikuga mahlane oranži viljaliha- ja koorega sort. Säilib hästi. Erkoranž koor on õhuke. Mahlade, püreede, suppide valmistamiseks ja marineerimiseks.

 

12 seemet 0,75 € Lisa tellimusse