TALIKÕRVITS

TALIKÕRVITS

SUUREVILJALINE KÕRVITS 'Amazonka' SUUREVILJALINE KÕRVITS 'Amazonka'

Cucurbita maxima 

Poolpõõsasjas varane sort, mille lapikümarad 1-1,5 kg viljad on karotiini- ja kuivaineterikkad. Tumeoranži koore ja oranži viljalihaga mõnusa maitsega kõrvits sobib nii töötlemiseks kui säilitamiseks. Väga hea supikõrvits.

2 grammi 0,39 € Lisa tellimusse
SUUREVILJALINE KÕRVITS 'Big Max' SUUREVILJALINE KÕRVITS 'Big Max'

Cucurbita maxima

Roosakasoranži koore ja oranžikaskollase viljalihaga tõeline hiiglane võib kasvada kuni 50 kiloseks. Ümara kõrvitsa viljaliha on maitsev ja sobib hästi pirukasse, purki ja supipotti. Sobib hästi pikaajaliseks säilitamiseks.

2 grammi 0,59 € Lisa tellimusse
SUUREVILJALINE KÕRVITS 'Justynka' F1 SUUREVILJALINE KÕRVITS 'Justynka' F1

Cucurbita maxima

2,5 kuni 3,5 kilone kõrvits on erkoranži koore ja umbes viie sentimeetrise erkoranži viljalihaga. Sisaldab rikkalikult karotiini. See sort on väga saagikas ja sobib pikaajaliseks säilitamiseks.

1 gramm 0,59 € Lisa tellimusse
KÕRVITS  Rouge Vif D'Etampes SUUREVILJALINE KÕRVITS 'Rouge Vif D'Etampes'

Cucurbita maxima  Duchesne

Keskhiline.Traditsiooniline prantsuse kõrvits, mis on tuntud ka Tuhkatriinu- kõrvitsana.  Lapik ribiline kuni 40 sentimeetrise läbimõõduga 10 kg kõrvits on  punakasoranzi koore ja viljalihaga. Mõõdukalt magus väga vana sort on läbi aegade asendamatu pirukates, vormitoitudes ja suppides.

2 grammi 0,59 € Lisa tellimusse
KEEGELKÕRVITS 'Waltham Butternut' KEEGELKÕRVITS 'Waltham Butternut'

Cucurbita moschata      Butternut-rühm

Keskvarajane sort laiuvate väätidega. Saagikas. 1,5 kuni 2 kilosed viljad on pirnikujulised heleda koorega, oranžkollase aromaatse kergelt pähklimaitselise magusa viljalihaga.

Muskuskõrvits.


1 gramm u. 10 seemet 0,39 € Lisa tellimusse
MAMMUTKÕRVITS Atlantic Giant MAMMUTKÕRVITS 'Atlantic Giant'

Cucurbita maxima     Mammoth- rühm

!30-140 päevaga. Kõrvitsa diameeter võib küündida 60-90 cm-ni ja eriliselt hooldatuna rohkemgi, kaaludes  820 kg. Heleoranži koorega ja suurepärase viljalihaga.

7 seemet 0,59 € Lisa tellimusse
MUSKAATKÕRVITS 'Muscade de Provence' MUSKAATKÕRVITS 'Muscade de Provence'

Cucurbita moschata        Muskuskõrvits

Hiline sort. Tugevalt ribilised, lapikümarad 2,5 – 8 kg viljad. Viljaliha paks, oranži värvusega, väga aromaatne ja maitsev. Valmides värvuvad rohelisest oranžiks. Väga hea säilivusega (6-12 kuud)1 gramm 0,39 € Lisa tellimusse
ÕLIKÕRVITS 'Olga'    ÕLIKÕRVITS 'Olga'

Cucurbita pepo   Styrian    Roomav õlikõrvits

Keskvarajane. Poolpõõsasjas taim 5-8 kiloste lapikümarate viljadega. Koor on algul tumeroheline, hiljem kollase-oranži-rohelise  marmorkirju. Viljaliha oranž ja mõõdukalt magus.  Kõrvitsa sees on peidus hulganisti maitsvaid kestata seemneid.2 grammi 0,59 €
MUSKUSKÕRVITS ´Dynamite´F1 MUSKUSKÕRVITS ´Dynamite´F1

C. moschata.   Muskus- e. muskaatkõrvits

Keskhiline Prantsuse hübriid. Valmib 110 - 120 päevaga, pärast idanemist. Lapikümarad viljad 2,3 - 3kg massiga on kaetud läikiva tumeda koorega, millel heledaid laike. Muskuskõrvits on kõige magusamate viljadega talikõrvits. Oranžikaskollane viljaliha on meeldivalt aromaatne ja erakordselt maitsev.

6 s. pakis. UUDIS! 0,99 € Lisa tellimusse
HARILIK KÕRVITS ´Fumiko`F1 HARILIK KÕRVITS ´Fumiko`F1

Cucurbita pepo

Varajane Jaapani hübriid. Ümarlapik - lapik, tumerohelise koorega, kogukaaluga 1,5 - 1,7 kg. Koor tumeroheline , viljaliha on magus, tumekollane,  tihke ja paks. Sobib ka säilitamiseks.

5 s. pakis. UUDIS! 1,30 € Lisa tellimusse