TEISED TOREDAD ÜRDID

TEISED TOREDAD ÜRDID

PIPARMÜNT PIPARMÜNT

Mentha x  piperita

Püsik. 60 cm kõrgune maitse- ja ravimtaim. Eeterlikud õlid paiknevad õites ja lehtedes. Lehti kasutatakse kas värskelt või kuivatatult. Puu- ja köögiviljasalatite, lambaliharoogade ja ühepajatoitude maitsestamiseks. Meeldiv maitse magustoitudele.

0,1 grammi 0,65 € Lisa tellimusse
SIDRUNMELISS SIDRUNMELISS

Melissa officinalis         Aedmeliss

Püsik. 30-80cm kõrgune maitse-, ravim- ja meetaim. Taime lehtedel ja noortel võrsetel meeldiv sidrunit meenutav aroom ja maitse. Lehti ja noori võrseid korjata enne õitsemist, parim aroom kuni keskpäevani. Lehed säilitavad oma eeterlikest õlidest pärineva aroomi kuivatatult ja väikeste kogustena pakitult sügavkülmas.

0,3 grammi 0,65 € Lisa tellimusse
VÜRTSBASIILIK Toscano VÜRTSBASIILIK 'Toscano'

Ocimum basilicum

15-40 cm kõrgune keskmisest suuremate ja aromaatsemate lehtedega sort.

1 gramm 0,65 € Lisa tellimusse
AEDKORIANDER AEDKORIANDER

Coriandrum sativum

50 cm kõrgune suvik. Aasia köökides lisatakse värskeid, intensiivse iseloomuliku maitse ja lõhnaga lehti, seemneid salatitele, suppidele ja kastmetele, leivale.

5 grammi 0,65 € Lisa tellimusse
VÜRTSBASIILIK Fine Alto VÜRTSBASIILIK Fine Alto

Ocimum basilicum 

Suvik. 15-40 cm kõrgune puhmikuline maitse- ja ravimtaim. Noori lehti kasutatakse värskelt või kuivatatult pitsale, pasta-, kala- ja lihatoitude maitsestamiseks.

Tee leevendab neeru, põie ja külmetushaiguseid.

1 gramm 0,65 € Lisa tellimusse
VÜRTSBASIILIK Purple Opal VÜRTSBASIILIK 'Purple Opal'

Ocimum basilicum var. purpurascens

30 cm kõrgune dekoratiivsete purpur-violetsete mealliläikeliste lehtedega sort. Noored lehed värskelt, sügavkülmutatult, kuivatatuna toitudesse.

0,5 grammi 0,65 € Lisa tellimusse
AEDSALVEI AEDSALVEI

Salvia officinalis

Mitmeaastane 30-60 cm kõrgune maitse- ja ravimtaim. Mesilaste lemmik. Hallikasroheliste lehtedega tugeva aroomi ja maitsega. Lehti kogutakse enne õitsemist. Kasutatakse muna-, kalatoitudele, salatitele

0,3 grammi 0,65 € Lisa tellimusse
TEEKUMMEL TEEKUMMEL

Chamomilla recutita 

Suvik. 30-40 cm taim peenrasse, ei sobi muru tegemiseks. Kogu taim lõhnab meeldivalt. Enne õiepungade puhkemist korjatud ja kuivatatud korvikud ravimtee valmistamiseks. Antiseptiline ja rahustav toime.

0,5 grammi 0,65 € Lisa tellimusse
ROSMARIIN ROSMARIIN 'Remi'

Rosmarinus officinalis   Harilik rosmariin

30-50 cm. Püsik-potitaim. Igihaljas talveõrn mee-, maitse- ja ravimtaim. Õues suvik.  Kautatakse värskeid ja kuivatatud lehti ja võrseid. Klassikalistes maitseainesegudes. Sobib marinaadide, kastmete ja suppide, liharoogade(uluki), likööride jpm.  maitsestamiseks. Maitsevõi valmistamiseks. Säilib ka sügavkülmutatult.

0,05 grammi 0,65 € Lisa tellimusse
AED-MAJORAAN AED-MAJORAAN

Origanum majorana        vorstirohi

50 cm. Vorstirohi on üheaastane tugeva aroomi ja maitsega taim suppide, kastmete, liha ja kala maitsestamiseks. Korjata lehti värskelt kasutamiseks või kuivatamiseks enne õitsemist. Enne külmasid võib  istutada potti aknalauale.

0,3 grammi 0,65 € Lisa tellimusse
AED-LIIVATEE AED-LIIVATEE

Thymus vulgaris        tüümian

Madalakasvuline kanarbikku meenutav igihaljas püsitaim . Maitse- ja ravimtaim väikeste heledate õitega juunis-juulis. Lõhnab tugevalt. Korje õitsemise ajal.

 

0,2 grammi 0,65 € Lisa tellimusse
HARILIK IISOP HARILIK IISOP

Hyssopus officinalis 

Mitmeaastane maitse-, ravim-, ilu- ja meetaim. Õitsemise algul korjatud lehti ja võrseid kasutatakse nii värskelt kui kuivatatult. Lisatakse liha-, köögiviljatoitudele, konservidele, likööridele. Leevendab bronhiaalastma vaevusi.

0,5 grammi 0,65 € Lisa tellimusse
HARILIK KURGIROHI HARILIK KURGIROHI

Borago officinalis

Suvik. 50 cm kõrgune siniste õitega mesilaste lemmik. Kasvukoha suhtes ei ole nõudlik. Kurgimaitselisi lehti ja võrseid kasutatakse salatites, suppides, kastmetes pikantse maitse saamiseks. Õisi garneerimiseks . Eemaldab organismist liigset vett, korrastab ainevahetust. Põletikuvastased omadused-tee külmetushaiguste leevendamiseks. Seemnetest saadakse õli ekseemi raviks.

2 grammi 0,65 € Lisa tellimusse
AED-MUSTJUUR AED-MUSTJUUR Duplex

Scorzonera hispanica

Väärtuslik ja maitsev juurvili. mis valmib 130-140 päevaga külvist. Talvekindel, kerge tavekate. Säilib keldris liivas, turbas. Keedetult, hautatult ja salatisse või näiteks sidrunimahla või majoneesiga.

2 grammi 0,60 € Lisa tellimusse
TÄHKLAVENDEL TÄHKLAVENDEL 'Vera'

Lavandula angustifolia

50-60 cm kõrgune püsitaim. Pikkade siniste lavendlilõhnaliste õisikutega juunis juulis.

Maitse-, ravim-, mee- ja ilutaim. Lehti ja õisi kasutatakse toitude maitsestamiseks, õietee on rahustava, peavalu ja maovaevusi leevendava toimega.

0,2 grammi 0,65 € Lisa tellimusse
HARILIK PUNE HARILIK PUNE

Origanum vulgare

Püsik. 30-70 cm. Tugeva maitse ja aroomiga mee-, maitse ja ravimtaim. Saagikoristus õitsemise ajal juulis-augustis. Suve jooksul 3-4 saaki.

0,2 grammi 0,65 € Lisa tellimusse
RUKOLA Põld-Võõrkapsas RUKOLA Põld-võõrkapsas

Eruca vesicaria

Suvik. Lihtsalt ja kiiresti kasvatatav salat, mis peale korjet taastub kiiresti. Kerge pähkliaroomiga lehed sisaldavad palju C-vitamiini ja mineraale.

3 grammi 0,65 € Lisa tellimusse
AED-MOORPUTK e. PASTINAAK Kamo AED-MOORPUTK e. PASTINAAK 'Kamo'

Laost otsas

Pastinaca sativa

Tõusmetest 185-210 päevaga. Juured on 25-30 cm pikkused, kreemvalge aromaatse viljalihaga. Kasutatav toorsalatites, pajaroogades, puljongites, suppides. Ravimtaim-seedimist korrastav jm. .Säilib liivas( nagu porgand) , sügavkülmutamiseks. Võib talvituda kasvukohal

3 grammi 0,60 € Lisa tellimusse
HAPUOBLIKAS HAPU OBLIKAS 'Belwilski'

Rumex acetosa

50 cm kõrgune püsitaim, mis on saagikas 2 kuni 3 aastat. Põõsasja kasvuviisiga, kiire kasvuga, ei karda öökülmi. Lopsakad sidrunimaitselised hapukad lehed salatisse, suppidesse, muna ja juustuga. Sisaldab valke, mineraalaineid ja vitamiine.

3 grammi 0,69 € Lisa tellimusse
HARILIK SIDRUNHEIN MALABARI SIDRUNHEIN

Cymbopogon flexuosus    Malabari sidrunhein

Püsik kõrreline. Kasvatatakse ka suvikuna. Potis dekoratiivne.

Sidrunilõhnalisi lehti kasutatakse jookides, vokiroogades-ühepajatoitudes.

Kuivatatult säilib aromaatsus.

0,05 grammi 0,65 €
SIDRUNBASIILIK Lemon SIDRUNBASIILIK 'Lemon'

Ocimum ×citriodorum 

Suvik. Noori lehti kasutatakse värskelt või kuivatatult makaroni-, kala-, lihatoitude ja pitsade maitsestamiseks. Lõikamisega takistada taime õitsema hakkamist.

1 gramm 0,65 €
VÜRTSBASIILIK Cinamon VÜRTSBASIILIK 'Cinamon'

Ocimum basilicum 

Aasiast pärit maitsetaim aknalauale, rõdukasti, peenrasse. Kaneeli, basiiliku, pisut ka nelgi ja aniisi maitselised väga aromaatsed väikesed kuni keskmise suurusega tumerohelised lehed värskelt või kuivatatult jookidesse, suppidesse, salatitesse, liha- ja kalaroogadesse. Tore sõber peenras teiste taimede vahel peletades eemale lehetäisid, lestasid ja teisi kahjureid.  

1 gramm 0,65 € Lisa tellimusse
PÕLD-LAMBALÄÄTS e. Kreeka lambalääts PÕLD-LAMBALÄÄTS e. Kreeka lambalääts

Trigonella foenum-graecum

Üheaastane maitse- ja ravimtaim. Kõrgus 20-40 cm. Söögiks kollakaspruunid seemned ja lehed värskelt või kuivatatult. Maitseainesegudes (curry), idandamiseks- maise tugevam kolmandal- neljandal päeval. Tee keetmiseks. Taimel on väikesed kollased õied. 

3. grammi 0,65 € Lisa tellimusse
RUKOLA Võõr-liivsinep 'Olivetta'  RUKOLA Võõr-liivsinep 'Olivetta'

Diplotaxis tenuifolia

Püsik. Varajane. 20- 25 cm kõrge. Piklikud siledad lehed. Maitse- ja ravimtaim. Kasvatatakse suvikuna. Pikantse, mitte mõru, pipra maitsega. Peale lõikamist taastub kiiresti. Salatisse, liha-, kala-, muna- ja juustutoitudesse.

0,5 grammi 0,65 € Lisa tellimusse
NAISTENÕGES 'Lemon Catnip'  UUDIS! NAISTENÕGES 'Lemon Catnip'

Nepeta cataria         Harilik naistenõges

Püsik. 40-50 cm. Maitse- ja ravimtaim. Noored taimed on melissi sarnased. Enne õitsemist annavad eeterlikud õlid algul roosi, hiljem sidruni või mündi lõhna. Rahvasuus kassimünt. Rahvameditsiinis kasutatakse puhitusi, kõrvetisi vähendava ja rahustava toime pärast. Mesilaste lemmik.

Kasutatakse pehmeid ladvaotsi enne õitsemist.

0,3 grammi 0,65 € Lisa tellimusse
SUHKRULEHT STEVIA  profi E SUHKRULEHT STEVIA

Stevia rebaudiana   Paraguai suhkruleht

Taime lehtedest saadav magusaine ületab mitmekordselt suhkru oma. Lehed kasutatavad toorelt ja kuivatatult teedes, jookides, magustoitudes, isegi küpsetistes jm. 

 16 seemet 2,25 € Lisa tellimusse
HARILIK LEESKPUTK HARILIK LEESKPUTK

2 m. Püsik. Lehtedel ja varrel on iseloomulik sellerit meenutav lõhn. Hariliku leeskputke lehti kasutatakse salatites ning suppide ja puljongite maitsestamisel. Juuri süüakse ka köögiviljadena või riivituna salatites. Taime maitse sarnaneb mingil määral selleri omaga. Seemneid kasutatakse vürtsina sarnaselt apteegitilli seemnetega 

0,5 grammi 0,65 € Lisa tellimusse
SPINATOBLIKAS SPINATOBLIKAS

Rumex patientia

Mitmeaastane taim. Suppidesse, salatitesse, pirukatesse. Sobivad ka konserveerimiseks ja sügavkülmutamiseks. Palju valke ja vitamiine. Taim on mitmeaastane, suurekasvuline lehed kuni 60 cm, õievars 150 cm pikk, toiduks korjata lehti noorelt, puituvad kiiresti. 

1 gramm 1,25 € Lisa tellimusse