AEDSPINAT 'Toucan' F1

Spinacia oleracea 

50 päeva. Tumerohelised lehed on paksud, ühtlase ovaalse kujuga, püstise kasvuviisiga, lehehaigustele vastupidavad.  Ennakõidumiskindel 'beebispinat' ka suvel kasvatamiseks.

 

 

Spinat sisaldab rohkelt mineraalsooli ja mikroelemente. Kõrge raua-, joodi- , kaltsiumi-, fosfori- ja kaaliumisisaldus ning rohkelt C-, B1-, B2-, PP-, E- ja K-vitamiini. Spinatitoite soovitatakse tarvitada koos piimaga, et kahandada oblikhappe mõju.

Varajase saagi saamiseks tuleks spinat külvata avamaale esimesel võimalusel. Seemned idanevad juba 3- 4 külmakraadi juures. Tõusmed taluvad 5 kuni 6 kraadist külma. Leherosett isegi kuni -10 kraadi. Optimaalne kasvutemperatuur on umbes 15 kraadi. Spinat on pikapäevataim seega suvel hakkab kiiresti õitsema. Sügisese saagi saamiseks külvatakse juuli lõpul, augusti algul, saaki saab siis septembris - oktoobris. Spinat ei ole valguse suhtes nõudlik. Eelistab keskmise raskusega kuni raskeid neutraalseid muldi. Värsket sõnnikut saanud maale ei maksa külvata, see mõjutab maitset. Kasta korralikult.Lisainfo

  • Kogus 5 grammi. UUDIS!

Hind 0,99 €

profi A