AEDSPINAT 'Early Hybrid N7' H

Spinacia oleracea

Varajane, suuresaagiline ja kiirekasvuline.  Tumerohelised lehed on paksud ja kohevad, kergelt kobrulised. Taimed suured ja elujõulised. Külvamiseks nii kevadel, aprillis-mais, kui ka augustis, saak siis vastavalt mais-juunis või septembris. 

Spinat sisaldab rohkelt mineraalsooli ja mikroelemente. Kõrge raua-, joodi- , kaltsiumi-, fosfori- ja kaaliumisisaldus ning rohkelt C-, B1-, B2-, PP-, E- ja K-vitamiini. Spinatitoite soovitatakse tarvitada koos piimaga, et kahandada oblikhappe mõju.

Varajase saagi saamiseks tuleks spinat külvata avamaale esimesel võimalusel. Seemned idanevad juba 3- 4 külmakraadi juures. Tõusmed taluvad 5 kuni 6 kraadist külma. Leherosett isegi kuni -10 kraadi. Optimaalne kasvutemperatuur on umbes 15 kraadi. Spinat on pikapäevataim seega suvel hakkab kiiresti õitsema. Sügisese saagi saamiseks külvatakse juuli lõpul, augusti algul, saaki saab siis septembris - oktoobris. Spinat ei ole valguse suhtes nõudlik. Eelistab keskmise raskusega kuni raskeid neutraalseid muldi. Värsket sõnnikut saanud maale ei maksa külvata, see mõjutab maitset. Kasta korralikult.

Lisainfo

  • Kogus 5 grammi

Hind 0,65 €

seeme 2