MUSKUSKÕRVITS ´Dynamite´F1

C. moschata.   Muskus- e. muskaatkõrvits

Keskhiline Prantsuse hübriid. Valmib 110 - 120 päevaga, pärast idanemist. Lapikümarad viljad 2,3 - 3kg massiga on kaetud läikiva tumeda koorega, millel heledaid laike. Muskuskõrvits on kõige magusamate viljadega talikõrvits. Oranžikaskollane viljaliha on meeldivalt aromaatne ja erakordselt maitsev.

Kõrvitsatele on sobivaimad päikeserikkad tuulte eest kaitstud kasvukohad. Muskuskõrvits vajab aga eriti sooja kasvukohtakohta. Koduaias võib neid aga eduga kasvatada kompostihunnikutel – soovitatav on istutada taimed mitte kompostihunniku harjale, nagu seda sageli tehakse, vaid selle jalamile, näoga päikese poole. Kui hiljem väädid üle kompostihunniku juhtida, varjutavad selle hästi suured kõrvitsalehed ning soodustavad nii komposti valmimist.

 

Istikuid tuleks kasvatada umbes 12 cm läbimõõduga pottides, sest need ei talu hästi ümberistutamist.  Avamaale istutatakse 25 kuni 30 päeva vanused istikud, millel on lühike vars ning 2-3 tumerohelist pärislehte,  pärast öökülmaohu möödumist.

Peavarrele jäetakse harilikult 2-3 vilja ja kõrvalvartele mitte üle 1 vilja. Varte kärpimisel tuleks viimase viljahakatise järele jätta 3-4 lehte.  Kui noored viljad on juba moodustunud, lõigatakse välja kõik viljadeta kõrvalvarred ja kasvus maha jäänud ebanormaalsed  viljahakatised.  Ühele taimele jäetakse olenevalt sordist 3-6 vilja.  

Kõrvitsad tuleb koristada enne öökülmi. Soovitatav on kõrvitsaid säilitada kuivas jahedas ruumis, kuid säilivad hästi ka toasoojas.Lisainfo

  • Kogus 6 s. pakis. UUDIS!

Hind 0,99 €

Profi B