KOONUSLAUK

 Allium Sphaerocephalum

Tihe, paljuõieline munajas punakaspurpurne õisik, millest tolmukad välja ulatuvad, varre kõrgus 30-80 cm. Meeldib mesilastele., on ka söödav ja tervislik inimestele, väikestes kogustes.

Suurus 5/+

Vähenõudlik ja külmakindel taim päikeselisele kasvukohale. Kasvuajal  tahaksid niiskust, kuid pärast lehtede kuivamist, puhkeajal, kindlasti kuiva mulda, st. hea drenaaž on vajalik. Ei vaja väetamist, v.a.  tootmises. Enamik lauke eelistab hea drenaažiga viljakat savimulda, millele on lisatud jämedat liiva või kruusa. Teine võimalus on kasvatada nõlvadel või kõrgendatud peenardel. Enamik neist kasvab looduses kuivemas mullas ja täispäikeses. Taluvad nii happelist kui ka aluselist mulda. Liiga tihedaks kasvanud sibulapesi jagatakse u. iga 3-4 aasta tagant, et anda neile jõudu ja kasvuruumi. Istutatakse augustist oktoobrini 5 - 10cm, nii umbes 1,5 sibula läbimõõdu sügavusele. 

 

Enamik risoomiga lauguliike vajab niiskust läbi suve. Näit. kuldlauk (allium moly), tema võib ka kasvada  poolvarjulises kuni varjulises kohas ja ta eelistab aluselist mulda.  Niiskuselembene on ka  viltune lauk (obliquum). Ka istutatakse neid pinnale lähemale kui  sibulaid.

Lisainfo

  • Kogus 25 sibulat suurusega 5/+

Hind 1,95 €

h35242

Saadaval Toodet pole enam laos