LAUK Red Mohican

 Õisiku Ø 10cm ? . Suure 'tutiga' sügav-bordoopunane (veinipunane) munajas õisik ja selle õiekestel tipmised valged magusalt lõhnavad "tutiudemed". Eripärane. Vars alguses veidi longus, kuid õitsemise ajaks on ta ennast kenasti sirgu ajanud. Õitseb juunis-juulis. Kõrgus 90-100 cm

Sibula suurus 10/+

Üldiselt külmakindlad ja vähenõudlikud. On nõus kasvama kehvemas mullas, ei vaja väetamist.

Enamasti sobib neutraalne, viljakas ja kuivem savimuld, millele võiks lisada jämedat, mitte soolast liiva või kruusa. Tähtis on hea vee läbilaskvus. Täispäike, ka kerge vari. Ainult kasvuajal tahaksid niiskust, pärast lehestiku kuivamist jälle kuiva pinnast. Istutada u. 1,5 sibula läbimõõdu sügavusele . Jagada u. 3-4 aasta tagant, istutades sibulad laiali, et nad ei jääks ruumi- ja toidupuudusesse. Madalamad vahedega u. 5cm ja kõrgekasvulised u. 10cm.

Peaaegu kõikide laukude kõik osad on söödavad: salatisse lehed, pannile sibulad, pipraveskis jahvatatud seemned maitsestamiseks ning õied roogade kaunistamiseks! Suurtes kogustes ilmselt mürgised, kuid kuna nad on ka ravimtaimed,  nimelt on neil baktereid hävitav toime, siis tarvitame neid  lihtsalt  kui halva kõrvaltoimeta antibiootikume või mitmeid muid haiguseid ennetavat loodusravimit.

Lisainfo

  • Kogus 1 sibul suurusega 10/+

Hind 2,50 €

h35245

11 toodet laos