PÜVILILLED

PÜVILILLED

HARILIK PÜVILILL Aurora HARILIK PÜVILILL Aurora

Fritillaria imperialis

Keisrikroonina tuntud püvilill. Pisut teistest varasem ja ilmselt ka madalam.  Varre tipus männasena kõrglehed  ja selle all ebamännases 5 - 7 tulbiõiesuurust, purpurja soonestusega herleoranži,   longus  kellukjat õit. Õielehed kuni 7 cm pikad ja kuni 4cm laiad.  K.60 - 90cm

Sibula suurus 20/22

1 sibul pakis 2,98 €
HARILIK PÜVILILL Rubra HARILIK PÜVILILL Rubra

Fritillaria imperialis

Umbes 90 cm kõrgune, punaste õitega. Õite sees, põhja lähedal on  valged laigukesed tumepunase servaga (meelohud). Tugeva lõhnaga sibulad peletavat vesirotte ja hiiri.

Sibula suurus 20/22

1 sibul pakis 2,98 €
KOLLANE PÜVILILL Lutea KOLLANE PÜVILILL Lutea

Fritillaria imperialis 

Umbes 90 cm kõrgune, kollaste õitega. Tugeva lõhnaga sibulad peletavad vesirotte ja hiiri

1 tk. pakis 3,12 €
PÄRSIA PÜVILILL Persica PÄRSIA PÜVILILL Persica

Fritillaria persica

Vähemalt 80cm kõrgusel varrel asetsevad spiraalselt hallika tooniga lehed, kobarõisikus u. 20-40 tuhm-tumepurpurset kellukjat õit 

1 tk pildita pakis 3,48 €
KIRJU PÜVILILL Meleagris Mixed KIRJU PÜVILILL Meleagris Mixed

Fritillaria meleagris   20 (- 50)cm kõrgune. Varre tipus 1-2 laikellukjat tumedamat lillakaspunast maleruudulise mustriga või valget õit. 

Sibula suurus 5/6

10 sibulat pakis 1,69 €
TERAV PÜVILILL Acmopetala TERAV PÜVILILL Acmopetala

Fritillaria acmopetala

Kuni 50 cm kõrgusel varrel ripub mais 1, mõnikord ka rohkem, 3-4,5 cm pikkune ja 3,5-4 cm suudmeläbimõõduga kellukjas oliiviroheline õis, mis on seest kollakas ja mille purpurpruunid tipud on väljapoole käändunud. Piklikud punakaspruunid  meelohud laigukesetena põhjas  ulatuvas sisemistel õielehtedel  teinekord põhjast tipuni välja. Lõhnav.

Sibula suurus 6/+

5 sibulat pakis 3,06 €
RADDE PÜVILILL Raddeana RADDE PÜVILILL Raddeana

Fritillaria raddeana

Kõrgus 50-60 cm või veidi enam. Tumeroheline dekoratiivne lehestik lilla alusega varrel ei ulatu õiteni. Varre tipus, lehetuti all, ripuvad ringina kuni 5 cm õieraagudel kollakas-rohekad lõhnavad, kuni 5cm läbimõõduga laikellukjad õied. Aias võib lõpuks tulla kuni 20 õit varrele. Sibulad ei lõhna. Sobib kasvatamiseks ka konteinerites. Tõesti kena!

Sibula suurus 16/+

1 sibul pakis 7,19 €
HARILIK PÜVILILL Striped Beauty HARILIK PÜVILILL Striped Beauty

Fritillaria imperialis

Keisrikroon. Kõrgus 65cm - 1m.  Tumepurpursel varrel suured, tugeva oranžikaspunase triibustikuga kollased kellukad. Väga efektne. Oli tõesti võimas ja ilus! Võib olla veidi varasem

Sibula suurus 20/22

1 sibul pakis 5,96 €
RADDE PÜVILILL Raddeana RADDE PÜVILILL Raddeana

 

Fritillaria raddeana

Kõrgus 50-60 cm. Tumeroheline dekoratiivne lehestik. Kollakas-rohekad lõhnavad laikellukad meenutavad Imperialise kellukaid. Sobib kasvatamiseks ka konteinerites.

Sibula suurus 16/+

1 sibul pildita pakis 6,90 €