POJENGID

POJENGID
OTSASAANUD SORDID MÜÜGIL JÄLLE 2018 KEVADEL. ETTETELLIMINE ALGAB DETSEMBRIS-JAANUARIS


Liigiline kuuluvus:

VALGEÕIELISED POJENGID. Kuni ²/3 aretatud sortidest on valgeõielised pojengid, mis on tuntud ka kui HIINA

HÜBRIIDPOJENGID. ¹/3 pojengisortidest on hübriidpojengid, mis on saadud erinevate pojengiliikide ristamisel. Need on enamasti varajased ja paistavad silma uudsete ja säravate värvitoonidega (nt helekollane, erkpunane, erkroosa, mustjaspunane, šokolaadipruun jt). Hübriidide hulgas on ülekaalus liht- ja pooltäidisõielised sordid.

ITOH-HÜBRIIDID. Itoh-rühm on tekkinud puispojengide ristamisel rohtsete pojengidega. Selle pojengirühma kuuluvate sortide kõrgus võib ulatuda 70-100 cm. Pooltäidisõite läbimõõt on umbes 20 cm. Itoh-hübriididel võib esineda kordusõitsemist ning nad taluvad teisest sortidest paremini poolvarju.

VALGEÕIELINE POJENG Gardenia VALGEÕIELINE POJENG Gardenia

Paeonia lactiflora

Valged täidisõied ja kollased tolmukad 75 kuni 100 cm kõrgusel taimel. Maheda lõhnaga. Rohkelt õisi ja pikk õitsemisaeg. Registreeritud 1955 aastal USAs. Vihmasel ja pimedal suvel võib näidata roosat varjundit. Tumerohelised lehed ja punaka varjundiga varred.

Suurus 2/3

1 tk. pakis 3,13 €
VALGEÕIELINE POJENG Victoire de la Marne VALGEÕIELINE POJENG Victoire de la Marne

Fuksiapunased/purpurlillakad lõhnavad täidisõied läbimõõduga kuni 18cm. Kaunis ja eriline nii vormilt kui värvilt. K. 60 - 100cm

Suurus 2/3

1 risoom pakis 3,72 €
VALGEÕIELINE POJENG Red Charm VALGEÕIELINE POJENG Red Charm

Jaapani õietüüp.

Võitnud kuldmedali. Varajane, tugevalt täidetud suur sügavpunane õis. (laiadel alum. kroonlehtedel tihe "pesa") Kuni 1 meetri kõrgune, varajane õitseja. Kuulub maailma parimate punaste pojengide nimekirja.

1 tk. pakis 2,96 €
VALGEÕIELINE POJENG Prima Vera VALGEÕIELINE POJENG Prima Vera

Anemooniõieline. Tugevalt lõhnav hea lõikelill. Välimised valkjaskreemikad õielehed ümber kollaste sisemiste. Kollane pleegib kreemiks. Suured õied tugeval varrel. K.90cm

Suurus 2/3

1 tk. pakis 5,78 €
VALGEÕIELINE POJENG Laura Dessert VALGEÕIELINE POJENG Laura Dessert

Varajane kuni keskvarajane. Anemooniõieline. Lõhnavad  täidisõied alguses õrnalt roosalt õhkuvate valgete kroonlehtedega, millede keskel kollased "kuplid", laiemad otsad pleekuvad valgeks ja kreemkollast kumab siis vaid keskelt, Üldmuljeks võib jääda õrn sidrunivärv.  Üks kollasemaid  valgeõielistest (p.lactiflora)pojengidest. Kõrgus 75-80 cm. Kena. Tugevad lehed ja varred. Hea lõikeks


1 tk. pakis 5,87 €
VALGEÕIELINE POJENG Paul M. Wild VALGEÕIELINE POJENG Paul M. Wild

Keskhiline õitseja. USA-st pärit sort  suurte erksamate velvetpunaste õitega, mis ei pleegi päikese käes. Õite läbimõõt u.17cm. Tihedalt täidetud roos-tüüpi täidisõis. Kena lehestik ja tugevad punased varred. Kõrgus 95-105 cm. Nõrgalt lõhnav. Püsib  vaasis kaua  kaunina . On võitnud Ameerika Pojengiseltsi näituse punaste sortide seas.

Suurus 2/3

1 tk. pakis 2,94 €
VALGEÕIELINE POJENG Sorbet VALGEÕIELINE POJENG Sorbet

Lõuna-Koreast 1987 leitud sort. Keskvarajane õitseja. Eriliselt hea lõhnaga. Kõrgus 75- 80 cm.  Suured täidisõied, Ø kuni 17cm, on vormilt kõrged, roosade kaharate õielehtede vahel vanilje-kreemkollakas   " krae". Roosa  vahumägi. Tugev ja kompaktne puhmik sobib suurepäraselt ka õueanumatesse. Tugevad varred - hea lõikeks. "Aia Kuningannaks" kutsutu

Suurus 2/3

1 tk. pakis 4,32 €
VALGEÕIELINE POJENG Taff VALGEÕIELINE POJENG Taff

Kõrgus 65-75 cm. Lõhnavad, suured, sissepoole käänduvate õielehtedega õhetavroosad täidisõied tugevatel vartel.

Suurus 2/3

1 tk. pakis 2,75 €
ITOH-HÜBRIIDPOJENG Bartzella ITOH-HÜBRIIDPOJENG Bartzella

Itohi pojeng. Üks populaarsemaid kollaseid sorte maailmas. Väga suured sidrunkollased pooltäidis- kuni täidisõied. Vanemal taimel võib olla õie läbimõõt kuni 25cm. Punaka südamikuga, mida varjutavad kuldkollased tolmukad. Tumerohelised sügavalt lõhistunud lehed püsivad kaua ja lõpuks näitavad kena sügisvärvi. Sidrunilõhnaline. Tugeva kasvu ja rohkete õitega sort ei vaja toestamist.

 

1 tk. pakis 16,40 €
VALGEÕIELINE POJENG Monsieur Jules Elie VALGEÕIELINE POJENG Monsieur Jules Elie

Kuni 110cm kõrgune keskvarane rohke õitseja. Hõbedase jumega suured roosad,  (või pisut hele-sirelilillad), lõhnavad, tolmukateta poolkera-tüüpi täidisõied. Ilusa õievormiga. Mõnikord lisandub ka heledam staminoodidest "krae". Suurepärane lõikelill. Auhinnatud.

1 tk. pakis 4,51 €
VALGEÕIELINE POJENG Black Beauty VALGEÕIELINE POJENG Black Beauty

Üks tumedama õievärviga sorte -siidised burgundipunased pooltäidis kuni täidisõied kui kalliskivid helklemas aias. Sama tooni on märgata ka vartel ja lehtedel. Suured,  kuni 17cm läbimõõduga õied 80cm kõrgusel puhmikul. Üsna mõjuv. Varane. Ei moodusta rohkem pungi varrele. Eriline

Suurus 2/3

1 tk. pakis 6,07 €
VALGEÕIELINE POJENG Celebrity VALGEÕIELINE POJENG Celebrity

Tumerohelised lehed ning kolmekordsed suured lõhnavad täidisõied: purpurpunane-  valgekirju - purpurpunane. Õite kompositsioonides võib olla ka variatsioone värvide jagunemisel. Tugev vars. Korralik õitseja. Eriline, silmatorkav ja kena. K.u. 95cm.

Suurus 2/3

1 tk. pakis 4,43 €
ITOH-HÜBRIID Cora Louise ITOH-HÜBRIID Cora Louise 4593

Keskvarane. Suured hele-lavendlivärvi pooltäidisõied,  suure kollastest tolmukatest südamiku ümber tumedad laigud.  Erineb teistest nii väljanägemiselt kui tekstuurilt. Kroogitud kroonlehtede servad, siidine läige, kergelt lõhnav ja erilised imelised värvid. Lehestik sarnaneb rohkem põõsaspojengi omaga ja on ilusa sügisvärviga. K. 60-70cm ja laiust kuni 90cm.

1 tk.väikese pildiga pakis 24,50 €
POJENGI ITOHI HÜBRIID First Arrival POJENGI ITOHI HÜBRIID First Arrival

Lavendliroosadel  pooltäidis- täidisõitel ümber südamiku tumedamad leegikesed ja südamikus kollased tolmukad, kombinatsioon tumeroheliste lehtedega. Õite Ø kuni 20cm. Kerge roosilõhn. Keskvarane, vastupidav ja  eriline sort. K. 70-80cm

1 tk. väikese pildiga pakis. 24,50 €
POJENG ITOHI HÜBRIID Julia Roze POJENG ITOHI HÜBRIID Julia Roze

Veel üks ilus ja eriline sort. Suured liht- kuni pooltäidisõied on avanedes kirsipunased, siis oranžikad- aprikoosivärvilised ja lõpuks kollased-kreemid. Õitsemise ajal võib olla 4 ja enamgi värvi korraga. Tumerohelised lehed sarnanevad rohkem põõsaspojengi omadele. Kergelt lõhnav. Suur kompaktne puhmik.  Keskvarane. K. 60 -90cm.

1 tk. väikese pildiga pakis. 24,50 €
Hübriidpojeng LEMON CHIFFON Hübriidpojeng LEMON CHIFFON

Rohtne pojeng. Hinnaline sidrunkollast värvi valgeõielise (hiina pojengi) hübriidsort. Tugevatel vartel ülespidi vaatavad õied. Sügavrohelised lehed täienduseks ilusa kujuga sidrunkollasest kreemkollaseni  meeldiva lõhnaga täidisõitele, mis ei pleegi.   Õite läbimõõt u. 18cm. Ei vaja toestust. Väga hea lõikeks. K.u.80cm. Korduvalt auhinnatud. Näit. Best in Show- Grand Champion aastal 2000. 

1tk pildita pakis 46,97 €
Hübriidpojeng MANY HAPPY RETURNS Hübriidpojeng MANY HAPPY RETURNS

Mitmekordselt auhinnatud ja 2007.a. parima punase eest kulla saanu.  Roosaka alatooniga sarlakpunane  jaapani õietüüpi /  täidisõieline sort. Mõnikord otstes kollast. Hoiab värvi. Õied kuni 17cm. Vastupidav ja õiterohke taim. Tugevad püstised varred ja veidi lainelised lehed. Eriti hinnatud õite seisukindluse pärast. Seega -väga hea lõikelilleks. Varane - keskvarane. K. 60 - 90cm. Peaaegu lõhnatu.

1 tk. pildita pakis 8,23 €
Valgeõieline pojeng THE FAWN VALGEÕIELINE POJENG THE FAWN

See üsna ebaharilik täidisõieline pojeng on saanud ka kulla 2009.a. kui parim roosa. Ilusa vormiga lõhnavad õied, millede keskmise roosa värvusega õielehed on kirjatud tumedamate roosade täppide-träpsude ja laigukestega. Tugevad varred, ei vaja toestust. Keskvarane. k. u. 90cm  Muljetavaldav. Midagi kollektsionääridele.

1 tk. pildita pakis 16,96 €
Hübriidpojeng NEON Hübriidpojeng NEON

Jaapani õietüüp. Laiad erksamad sireliroosad õielehed, millede keskel poolkerajalt  heleroosad staminoodid kuldkollase ääristusega.  Lõhnav. Ei pleegi eriti. Kontrastiks veel tumerohelised suured-laiad lehed. Keskvarane. Õite läbimõõt u. 16cm. K. 90 - 100cm. Särav ja omapärane.

1tk. pildita pakis 4,86 €