POJENGID

POJENGID
OTSASAANUD SORDID MÜÜGIL JÄLLE 2018 KEVADEL. ETTETELLIMINE ALGAB DETSEMBRIS-JAANUARIS


Liigiline kuuluvus:

VALGEÕIELISED POJENGID. Kuni ²/3 aretatud sortidest on valgeõielised pojengid, mis on tuntud ka kui HIINA

HÜBRIIDPOJENGID. ¹/3 pojengisortidest on hübriidpojengid, mis on saadud erinevate pojengiliikide ristamisel. Need on enamasti varajased ja paistavad silma uudsete ja säravate värvitoonidega (nt helekollane, erkpunane, erkroosa, mustjaspunane, šokolaadipruun jt). Hübriidide hulgas on ülekaalus liht- ja pooltäidisõielised sordid.

ITOH-HÜBRIIDID. Itoh-rühm on tekkinud puispojengide ristamisel rohtsete pojengidega. Selle pojengirühma kuuluvate sortide kõrgus võib ulatuda 70-100 cm. Pooltäidisõite läbimõõt on umbes 20 cm. Itoh-hübriididel võib esineda kordusõitsemist ning nad taluvad teisest sortidest paremini poolvarju.

VALGEÕIELINE POJENG Gardenia VALGEÕIELINE POJENG Gardenia

Paeonia lactiflora

Valged täidisõied ja kollased tolmukad 75 kuni 100 cm kõrgusel taimel. Maheda lõhnaga. Rohkelt õisi ja pikk õitsemisaeg. Registreeritud 1955 aastal USAs. Vihmasel ja pimedal suvel võib näidata roosat varjundit. Tumerohelised lehed ja punaka varjundiga varred.

Suurus 2/3

1 tk. pakis
VALGEÕIELINE POJENG Bowl of Beauty VALGEÕIELINE POJENG Bowl of Beauty

Paeonia lactiflora. Valgeõielise pojengi anemooniõieline sort suurte, intensiivsete kausjate roosade õitega, millede keskel kreemkollane tolmukakimp, mis muutub tasapisi valgeks.  Kõrgus 80-100 cm, keskvarane õitseja. Õitseb rikkalikult ja sobib hästi ka lõikelilleks.

Suurus 2/3

1 tk. pakis
VALGEÕIELINE POJENG Red Charm VALGEÕIELINE POJENG Red Charm

Jaapani õietüüp.

Võitnud kuldmedali. Varajane, tugevalt täidetud suur sügavpunane õis. (laiadel alum. kroonlehtedel tihe "pesa") Kuni 1 meetri kõrgune, varajane õitseja. Kuulub maailma parimate punaste pojengide nimekirja.

1 tk. pakis
VALGEÕIELINE POJENG Festiva Maxima VALGEÕIELINE POJENG Festiva Maxima

Vana ja siiani väga populaarne sort aastast 1851. Kõrgus 95- 110 cm. Suurel valgel täidisõiel õielehe servades ja keskosas purpurpunast kontrasti. Mahe lõhn. Kõrge taim võib vajada toestamist. Sobib lõikeks. Üks Eestis enimmüüdud valgetest.

Suurus 2/3

1 tk. pakis
VALGEÕIELINE POJENG Laura Dessert VALGEÕIELINE POJENG Laura Dessert

Varajane kuni keskvarajane. Anemooniõieline. Lõhnavad  täidisõied alguses õrnalt roosalt õhkuvate valgete kroonlehtedega, millede keskel kollased "kuplid", laiemad otsad pleekuvad valgeks ja kreemkollast kumab siis vaid keskelt, Üldmuljeks võib jääda õrn sidrunivärv.  Üks kollasemaid  valgeõielistest (p.lactiflora)pojengidest. Kõrgus 75-80 cm. Kena. Tugevad lehed ja varred. Hea lõikeks


1 tk. pakis
VALGEÕIELINE POJENG Paul M. Wild VALGEÕIELINE POJENG Paul M. Wild

Keskhiline õitseja. USA-st pärit sort  suurte erksamate velvetpunaste õitega, mis ei pleegi päikese käes. Õite läbimõõt u.17cm. Tihedalt täidetud roos-tüüpi täidisõis. Kena lehestik ja tugevad punased varred. Kõrgus 95-105 cm. Nõrgalt lõhnav. Püsib  vaasis kaua  kaunina . On võitnud Ameerika Pojengiseltsi näituse punaste sortide seas.

Suurus 2/3

1 tk. pakis
VALGEÕIELINE POJENG Santa Fe VALGEÕIELINE POJENG Santa Fe

Jaapani õietüüpi (anemooniõielised). Umbes 90 cm kõrgune, pooltäidisõieline, õite välimised õielehed on tumedamad lillakasroosad ja tolmukakimp on  valge, aga võib varieeruda valge-roosaks, erineval moel. Keskmise suurusega õied. Ei pleegi. Varane kuni keskvarane.

Suurus 2/3

1 tk. pakis
VALGEÕIELINE POJENG Taff VALGEÕIELINE POJENG Taff

Kõrgus 65-75 cm. Lõhnavad, suured, sissepoole käänduvate õielehtedega õhetavroosad täidisõied tugevatel vartel.

Suurus 2/3

1 tk. pakis
VALGEÕIELINE POJENG Riches and Fame VALGEÕIELINE POJENG Riches and Fame

Suured lõhnavad violetjasroosad täidisõied. Kõrgus 60 - 80 cm. Tugev taim ei vaja toestamist! Väga õiterohke. Võib kasvatada ka lillekkastis-potis.

 

1 tk.
VALGEÕIELINE POJENG Bouquet Perfect VALGEÕIELINE POJENG Bouquet Perfect

Jaapani õietüübiga pojeng säravroosade õitega, tolmukakimbu staminoodid eriti kenast poolkerajalt põhjal  ja rohelise lehestiku taustal mõjub kõik eriti värskendavalt. Õite läbimõõt kuni 13 cm. Tugevad varred ei vaja toestamist. Kõrgus 60 -70 cm.  Maheda magusa lõhnaga õied õueanumatesse, haljastusse, peenrasse.

 

1 tk. väikese pildiga pakis
ITOH-HÜBRIIDPOJENG Bartzella ITOH-HÜBRIIDPOJENG Bartzella

Itohi pojeng. Üks populaarsemaid kollaseid sorte maailmas. Väga suured sidrunkollased pooltäidis- kuni täidisõied. Vanemal taimel võib olla õie läbimõõt kuni 25cm. Punaka südamikuga, mida varjutavad kuldkollased tolmukad. Tumerohelised sügavalt lõhistunud lehed püsivad kaua ja lõpuks näitavad kena sügisvärvi. Sidrunilõhnaline. Tugeva kasvu ja rohkete õitega sort ei vaja toestamist.

 

1 tk. pakis
VALGEÕIELINE POJENG Monsieur Jules Elie VALGEÕIELINE POJENG Monsieur Jules Elie

Kuni 110cm kõrgune keskvarane rohke õitseja. Hõbedase jumega suured roosad,  (või pisut hele-sirelilillad), lõhnavad, tolmukateta poolkera-tüüpi täidisõied. Ilusa õievormiga. Mõnikord lisandub ka heledam staminoodidest "krae". Suurepärane lõikelill. Auhinnatud.

1 tk. pakis
VALGEÕIELINE POJENG Black Beauty VALGEÕIELINE POJENG Black Beauty

Üks tumedama õievärviga sorte -siidised burgundipunased pooltäidis kuni täidisõied kui kalliskivid helklemas aias. Sama tooni on märgata ka vartel ja lehtedel. Suured,  kuni 17cm läbimõõduga õied 80cm kõrgusel puhmikul. Üsna mõjuv. Varane. Ei moodusta rohkem pungi varrele. Eriline

Suurus 2/3

1 tk. pakis
VALGEÕIELINE POJENG Celebrity VALGEÕIELINE POJENG Celebrity

Tumerohelised lehed ning kolmekordsed suured lõhnavad täidisõied: purpurpunane-  valgekirju - purpurpunane. Õite kompositsioonides võib olla ka variatsioone värvide jagunemisel. Tugev vars. Korralik õitseja. Eriline, silmatorkav ja kena. K.u. 95cm.

Suurus 2/3

1 tk. pakis
POJENGI ITOHI HÜBRIID First Arrival POJENGI ITOHI HÜBRIID First Arrival

Lavendliroosadel  pooltäidis- täidisõitel ümber südamiku tumedamad leegikesed ja südamikus kollased tolmukad, kombinatsioon tumeroheliste lehtedega. Õite Ø kuni 20cm. Kerge roosilõhn. Keskvarane, vastupidav ja  eriline sort. K. 70-80cm

1 tk. väikese pildiga pakis. 24,50 €
Hübriidpojeng LEMON CHIFFON Hübriidpojeng LEMON CHIFFON

Rohtne pojeng. Hinnaline sidrunkollast värvi valgeõielise (hiina pojengi) hübriidsort. Tugevatel vartel ülespidi vaatavad õied. Sügavrohelised lehed täienduseks ilusa kujuga sidrunkollasest kreemkollaseni  meeldiva lõhnaga täidisõitele, mis ei pleegi.   Õite läbimõõt u. 18cm. Ei vaja toestust. Väga hea lõikeks. K.u.80cm. Korduvalt auhinnatud. Näit. Best in Show- Grand Champion aastal 2000. 

1tk pildita pakis 46,97 €
Valgeõieline pojeng THE FAWN VALGEÕIELINE POJENG THE FAWN

See üsna ebaharilik täidisõieline pojeng on saanud ka kulla 2009.a. kui parim roosa. Ilusa vormiga lõhnavad õied, millede keskmise roosa värvusega õielehed on kirjatud tumedamate roosade täppide-träpsude ja laigukestega. Tugevad varred, ei vaja toestust. Keskvarane. k. u. 90cm  Muljetavaldav. Midagi kollektsionääridele.

1 tk. pildita pakis 16,96 €