MUUD PÜSILILLED

MUUD PÜSILILLED
OTSA SAANUD SORDID MÜÜGIL JÄLLE 2018 KEVADEL. ETTETELLIMINE ALGAB DETSEMBRIS-JAANUARIS

LURSLILL LURSSLILL Cimicifuga Cordifolia

Cimicifuga

efektsed varjupüsikud on hilissuvel õiterohked, valgete tihedate ja pikkade tähkjate  õisikutega. Kõrgus umbes 125 cm. Kena lõikelill. Suurus I

1 istik pakis 3,02 €
KITSEENELAS HARILIK KITSEENELAS Aruncus Dioicus

Arunculus  dioicus

Väga pikaealine, kuni 2 m kõrgune võimsa kasvuga, juunis-juulis puhkevate suurte, pisut kreemikate astilbele sarnanevate püramiidõisikutega õhuline püsilill. Isastaimed on puhasvalged ja tihedad, emastaimede omad aga kreemikamad ja hõredamad. Õitseb juunis. Sobib lõikelilleks.

1 istik pakis 2,03 €
HARILIK MAIKELLUKE  Rosea HARILIK MAIKELLUKE Rosea

Convallaria majalis, 20 cm pikkused teravovaalsed rohelised lehed ja õievarrel heleroosad, rippuvad kellukjad õied pikkades kobarates. Väga meeldiva lõhnaga.  Pärast õitsemist punased mittesöödavad marjad. Ei kujuta nagu ettegi kevadet ilma maikellukesteta vaasis või  aias.

3 risoomi pakis, pildiga lipik 3,11 € Lisa tellimusse
VEREV SÕRMKÜBAR Camelot Cream VEREV SÕRMKÜBAR Camelot Cream

Digitalis purpurea  

Õitseb juba esimesel aastal. Vastupidav, ilusate suurte õisikutega, milledes üksikõied on mahedad kreemvalged, purpursete täppidega kellukate siseküljel. 

Kõrgus 90-120 cm

1 tk. pakis 2,69 € Lisa tellimusse
VIALII PRIIMULA  Primula Vialii VIALI PRIIMULA Primula Vialii

Pikad lehed (-30cm) saagjate servadega juurmises rosetis. Valge jahukirmega kaetud jäikadel vartel on u. 15 cm pikkused tihedad kitsad õisikud, milledes palju longus karmiinpunaseid õiepungi, mis avanedes on violetjas-helelillad. Avanevad alt üles. K. 60cm. Õitseb juunis- juulis. Istutage nad kohale, kust nad välja paistavad, näiteks kiviktaimlasse. Erilised priimulad.

1 istik pakis 2,09 €
BERGEENIA Bressingham White BERGEENIA Bressingham White

Bergenia

Talihaljaste läikivate  ümarovaalsete tumeroheliste lehtedega, mis talvel omandavad pronksja varjundi. Õied esialgu valged, kuid vananedes muutuvad heleroosaks. Lehed on talvel  ilusaks kimbulisandiks. Õitseb mais -juunis. K.30-40cm

1 risoom pakis 3,77 € Lisa tellimusse
SUUREÕIELINE MÕRSJALILL Burgunder SUUREÕIELINE MÕRSJALILL Burgunder

Gaillardia x grandiflora

60-70cm kõrgune taim karikakrataoliste õitega.  Veinipunased korvõisikud, keskosas tumedamate putkõite keskel kõrgemad oranžkollased. Lehed sügavrohelised. Juulist septembrini ilus värvilaik aias. Võib kasvatada ka õueanumates.

1 istik pakis 2,03 €
AUSTRAALIA HIIDHIRSS Pennisetum alop. AUSTRAALIA HIIDHIRSS Pennisetum alop.

Kõrreline. 80-100cm kõrgune kompaktne ja kohev puhmik. Kitsad, kergelt kaarduvad hallikasrohelised lehed, millede kohal punakaspruunid, u.20cm pikkused  ohetega õied. Lehestiku sügisvärv oranžikas või punakas. Kenad koos tähtpeade, päevakübarate ja punaste siilkübaratega.

Suurus I

1 tk. pakis 2,00 €
METSSALVEI Plumosa METSSALVEI Plumosa

Salvia nemorosa Plumosa

Aromaatsed rohelised lehed lõhnavad, kui neid puutuda. Ploomivärvi- sügavpurpursed ,või ka öelda  tume-lillakasroosad, unikaalse ilusa vormiga tihedad -kohevad õisikud ei sarnane ühelegi teisele salveile (salviale) Õied on pigem täidisõied.  Kuivatamisel säilitavad värvi. Erilised. K.40-60cm. Õitseb mais- juunis.

1 tk. pakis 2,89 €
TÖMP PUNANUPP Sanguisorba obtusa TÖMP PUNANUPP Sanguisorba obtusa

Sanguisorba obtusa

70+cm. Haruneval sulgjate hallikasroheliste lehtedega varrel 7-8 cm pikkused roosiroosad pehmed ja "karvased" longus ruljad õisikud. Avanevad alt üles. Ilusad kimpudesse.

1 tk pakis/potis 2,69 € Lisa tellimusse
ROOMAV KUKEHARI Sedum Spurium ROOMAV KUKEHARI Sedum Spurium

Sedum spurium

Üks populaarsematest. Igihaljas püsik maadligi hoidvate vartega. Lehti on rohkem tipus.  Roosad õied laiades lamedates ebasarikates varte latvades. K. u. 15 cm. Laiuva kasvuviisiga.

1 taim pakis 1,69 €
PEHME KARUSÕRG Acanthus mollis PEHME KARUSÕRG Acanthus mollis

Acanthus mollis
Püsik. 80(180) cm. Püstised õisikud purpursete-valgete huulõitega juulist alates.Tumedate läikivate lõhestunud lehtedega. Omapärane ja dekoratiivne.

Suurus I

1 tk. pakis 2,98 € Lisa tellimusse
METSVITS Elisabeth  Lysimachia METSVITSA hübr Elisabeth

 Lysimachia Elisabeth. Aia-ja kimbuehe. Juunist septembrini  ilusad kausjatest valgetest õiekestest koosnevad pikad tugevad õisikud. Tumerohelised lehed. Vastupidav. K. 70-90cm

Suurus I

1 tk. pakis 2,54 €
TÕRVIKLIILIA Red  Admiral Kniphofia TÕRVIKLIILIA Red Admiral Kniphofia(...

Kitsad, veidi kooldunud tugevad  talihaljad lehed on rohelised. Punased torujad õied tihedates pikkades õisikutes. K. u. 100cm. Särav pilgupüüdja aias või terrassil-rõdul.

Suurus I

1 istik pakis 2,81 €
PUNANE ANGERVAKS Venusta  Filipendula ANGERVAKS Venusta Filipendula rubra

Filipendula rubra .

Tugevate, punakate harunevate varte  latvades on kuni 15cm suurused, pealt kumerad, tihedad õrn-sügavroosad  ja lõhnavad  pöörisõisikud. Kõrgus kuni 200cm. Väga ilusat värvi ja romantiline puhmas. Suurus I

1 tk. pakis. 2,71 € Lisa tellimusse
ANGERVAKS Filipendula Purple ANGERVAKS Filipendula Purple

 Ilmselt Filipendula purpurea - purpur-angervaks. Kohevad ja aromaatsed purpurpunased õisikud  kõrgusega 90-100cm. Hostade, võhumõõkade ja tradeskantsiate sõbrad

1 tk. pakis 2,32 € Lisa tellimusse
HAMBULISLEHINE PRIIMULA Rubin HAMBULISLEHINE PRIIMULA Rubin

Primula denticulata

Kõrgus 20 - 25cm. Pikad pealtpoolt rohelised ja alt jahukirmesed, karedad nahksed lehed rosetis ja tugevatel vartel kerajad õisikud väikestest trompetikujulistest rubiinpunastest õitest. Suurus I

1 tk. pakis 2,03 € Lisa tellimusse
KASSISABA Veronica spicata Rotfuchs KASSISABA Veronica spicata Rotfuchs

Erineb pikalehisest mailasest lehtede poolest.  Väikesed punakasroosad õied tihedates tipmistes  õisikutes. K. 20-30 cm. Sügavroosa-redisepunane. Väga vähenõudlik, eelistab päikeselist kasvukohta ja kuiva kerget liivast mulda. Paljudest vartest koosnevad puhmikud õitsevad juunist septembrini. Pikas õisikus avanevad esmalt alumised, hiljem ülemised õied. 

1 istik pakis 2,52 €
KASSISABA Veronica spicata Pink KASSISABA Veronica spicata Pink

Veronica spicata

Hästi vähenõudlik, eelistab päikeselist kasvukohta ja kuiva kerget toitainevaest (liivast) mulda. Lubjalembene. Paljudest vartest koosnevad puhmikud õitsevad juunist septembrini. Pikas õisikus avanevad esmalt alumised, hiljem ülemised õied.
Puhasroosad õisikud, madal taim, kuni 45cm

1 istik pakis 2,32 € Lisa tellimusse
KASSISABA  Veronica spicata White KASSISABA Veronica spicata White

Veronika spicata

Hästi vähenõudlik, eelistab päikeselist kasvukohta ja kuiva kerget toitainevaest (liivast) mulda. Lubjalembene. Paljudest vartest koosnevad puhmikud õitsevad juunist septembrini. Pikas õisikus avanevad esmalt alumised, hiljem ülemised õied.
Tumerohelised lehed ja valged õisikud. K.u. 50cm

1 istik pakis 2,03 € Lisa tellimusse
HAMBULISLEHINE PRIIMULA  Alba P.denticulata HAMBULISLEHINE PRIIMULA Alba P.denticulata

Kõrgus u. 30cm. Pikad pealtpoolt rohelised ja alt jahukirmesed, karedad nahksed lehed rosetis ja tugevatel vartel kerajad õisikud väikestest trompetikujulistest valgetest õitest. Suurus I

1 tk. pakis 2,03 € Lisa tellimusse
SEELIKHELEENIUM (Säralill) Lollypop SEELIKHELEENIUM (Säralill) Lollypop

Helenium puberulum. Väga ebaharilik ja originaalne taim taluaedade esiritta või lillekimpude põnevaks lisandiks. Pikkade varte tippudes asuvad väikesed kollase-pronsivärvilised pallikesed kollase kahara seelikukesega.  Võib ka kuivatada.  K. 60cm ( - 90 ?).   Puhma laius u. 45cm. Suurus I

1 tk. pakis 1,92 €
KUKEHARI Frosty Morn KUKEHARI Frosty Morn

Umbes 40- 60cm taim . Püstistel vartel valgeservalised õunrohelised piklikümarjad lehed ja esialgu rohekasvalged õiepungad, kes tasapisi muutuvad heleroosadeks tähtjateks õiteks ja on 7-15cm laiustes tihedates lamedates tipmistes õisikutes. Lehed närbuvad sügisel.  Dekoratiivne ka siis, kui ei õitse. Peenardesse, esiritta, põnev lisa segakonteineritesse jne. 

1 tk. pakis 2,83 € Lisa tellimusse
ROOSAKAS KUKEHARI Mediovariegatum ROOSAKAS KUKEHARI Mediovariegatum

Sedum alboroseum. Puhmiku kõrgus ja laius on u. 30 - 45cm. Augustist külmadeni roosad tähtjad õied laiades lamedates tipmistes sarikõisikutes. Dekoratiivsed helerohelised - kollakasvalgega lehed läbi suve. Õitsevad samuti kaua. Kiviktaimlasse, peenrasse, vaasi, kuivatamiseks jne. Mesilaste lemmik muidugi ka. Suurus I

 

1 tk. pakis 2,89 €
METS-KASSINAERIS Marina METS-KASSINAERIS Marina

 Malva sylvestris. Kuni 1 meetriseks kasvavad taimed. Kompaktne puhmik roheliste varte ja lehtedega ning hõbejasvioletsete,tumedama soonestusega õitega. Õitseb suvel. Mets-kassinaeris on ka ravimtaim.

1 tk. potis 4,00 € Lisa tellimusse
SÜGISHELEENIUM Zimbelstern. H. autumnale SÜGISHELEENIUM Zimbelstern. H. autumnale

Kauakestvad ja säravad õied aias või vaasis,kus nende väikseimadki õiepungad avanevad.   Süstjad tumerohelised pikad lehed ja tugevasti harunenud varte ülaosad, milledel 5 - 7 cm läbimõõduga õied. Kiilukujuliste õielehtede pealmised küljed on sooja tooniga kuldkollased ja üleskaardunud tagaküljed on varjutatud heledama oranžpruuniga. Südamik kollane/pruun ja selle ümber purpurpronksjad märgid.

1 tk. pakis 2,17 €
SÜGISHELEENIUM Red SÜGISHELEENIUM Red

Helenium autumnale   Sügis-säralill

Mujal Euroopas armastatud lill vääriks meilgi rohkem tähelepanu. Soojades toonides punased õied, kelle õielehtede lainjates otstes veidi kuldkollast ja südamikud pruunid kollasega, meelitavad aeda liblikaid. Kauakestvad 5-7 cm läbimõõduga õied püsivad kaua ja vaasis avanevad väikseimadki õienupud.    K.60 -120cm ja laius 45 - 60.

1 tk. pakis 2,42 € Lisa tellimusse
SUUR TÄHTPUTK Ruby Wedding SUUR TÄHTPUTK Ruby Wedding

Kohev puhmik moodustub pehmetest lõhestunud lehtedest ja lehtedeta või väikeste lehtedega  u. 60cm kõrgustes harunenud vartetippudes olevatest  kohevatest õisikutest. Väikesed rubiinpunased valgega õied on koondunud kuni 5cm läbimõõduga harunenud sarikõisikutesse, millede all-ümber on  rubiinpunased  kattelehed, mõnikord põhjas valget ka. Väga  põnevad ja ilusad. Ka lõikeks.

Astrantia major

1 tk. pakis 2,84 €
SUURELEHINE  BRUNNERA SUURELEHINE BRUNNERA

Brunnera Macrophylla. Teise nimega "lõosilmaline jumikas".  Kevadel pisikesed lehed, siis kasvab kuni 35cm kõrgune painduv lehevars, mis kannab õisikuid pisikestest  taevasinistest õitest. Õitsemise lõppemise ajaks on ilusad valge-rohelisekirjud  lehed kasvanud nii suureks, et katavad varre. Jääb dekoratiivsetest rohe-valgetest lehtedest puhmas.

1 tk. pakis 3,52 €
AUSTRAALIA HIIDHIRSS Red Head, Pennisetum alopecuroides AUSTRAALIA HIIDHIRSS Red Head, Pennisetum...

Kui oleks valida, millise ainsa kõrrelise sooviksite oma aeda, siis ilmselt just selle Kuni 120cm kõrgune puhmik tumeroheliste kitsaste lehtedega, millede kõrguseks on u. 60cm. Sügissuvel kuni 20cm pikkused silindrikujulised kollakasrohelised kuni tumepurpursed ohetega õied. Eemalt vaadates "uduroosad" - õrnad, kohevad, purpurroosad. Selleks ajaks muutub ka lehestik oranžikaks/ punakaks. 

1 tk. pakis 2,83 € Lisa tellimusse
HULGAÕIELINE PRIIMULA Elisabeth Killer Lay HULGAÕIELINE PRIIMULA Elisabeth Killer Lay

Primula x polyantha. Üks ilusamaid täidisõielisi priimulaid. Lõhnav.  Suured erkkollaste kuni kreemide äärtega kastanpruunid (punakaspruunid) õielehed moodustavad tiheda-kompaktse kollase silmakesega täidisõie. Õitseb rikkalikult hiliskevadel. 

1 tk. pakis 3,58 €
AEDMÕÕL Mrs. Bradshaw AEDMÕÕL Mrs. Bradshaw

Geum Hybride. Ilusad kodarjad kanneljassulgjad rohelised lehed ja maist juulini lehtedega kaetud vartel kuni 5 cm läbimõõduga säravad karmiinpunased pooltäidisõied. Efektsed püsililled kevad-suveks. K.  40 - 60cm

1 tk. pakis 2,06 € Lisa tellimusse
JEFFREY JUMALATELILL JEFFREY JUMALATELILL

Dodecatheon Jeffreyi

Priimulate sugulane. Juurmine lehekodarik nahkjatest, kergelt lainjatest sügavrohelistest lehtedest, nende keskelt sirguvad püstised kõrged tumedamad õievarred, milledel 3 - 15 violetjasroosat, veidi alpikann meenutavat õit. Südamiku ümber kollane -valge ring. Mõnede indiaanihõimude amuletilill - toob head õnne. K. 45 - 60cm. Õitseb hiliskevadest varasuveni (mai-juuni)

1 tk. pakis. 2,15 €
PUNANE EPIMEEDIUM PUNANE EPIMEEDIUM

Epimedium x rubrum

30 x 30 cm suurune taim, kelle lehed on puhkedes punaka varjundiga, sügisel aga punakaspruunid või tugevpunased. Traatjate varte otsas u. 2cm Ø, lühikese kannusega õied, millede sisemine osa on kreemikasvalge ja välimine  roosakaspunane.  Õitseb mais- juunis.

1 tk. potis UUDIS! 4,00 € Lisa tellimusse
IDAMAGUN Pink Ruffles IDAMAGUN Pink Ruffles

Papaver orientale. Paljude vartega puhmik sõrmjalt lõhestunud, kuni 40cm pikkuste juurmiste lehtedega ja samanäoliste tunduvalt väiksemate varrelehtedega.  Varred kaetud karvakestega. K. 65 kuni 75cm ja laius kuni 60cm. Kesksuvel suured sügav-lõheroosad narmastunud servadega kausjad pooltäidisõied, millede südamikus mustad laigud ja nende keskel mustjas tolmukapärg. Suurus I

1 tk. pakis. 3,40 € Lisa tellimusse
SOOHIBISK Kopper King SOOHIBISK Kopper King

Hibiscus moscheutus. Põhja-Ameerika taim! Hiigelsuured roosades varjundites õied (kuni 25cm) ja kontrastiks lõhestunud tumedad vasevärvi lehed. Põõsasjas taim suurusega u. 1 m x 1,20 m. Õis elab 1 päeva, kuid järgmisel on juba uued. Täiskasvanud taimel võib olla kuni 200 õit kogu suve jooksul. Üks kuulsamaid ja populaarsemaid soohibiskite seas.

Suurus I

1 istik pakis 5,77 € Lisa tellimusse
TÕNNIKESELEHINE EBAMAGUN TÕNNIKESELEHINE EBAMAGUN

 Meconopsis betonicifoliavõib kasvada väga heades tingimustes 90cm kuni 1,2 m kõrguseks ja puhma läbimõõt võib küündida 45 cm. Sarnaneb moonidele, kuid õite värvus varieerub helesinisest tumesiniseni. Õite läbimõõt on 5-10 cm. Keskel kollased tolmukad. Suurus I

1 istik pakis 4,40 € Lisa tellimusse
KASSISABA Blue KASSISABA Blue

Veronica spicata. Erineb pikalehisest mailasest lehtede poolest. Tumerohelised lehed ja väikesed violetjassinised õied tihedates tipmistes  õisikutes. K. 20-30 cm. Kompaktne. Paljudest vartest koosnevad puhmikud õitsevad juunist septembrini. Pikas õisikus avanevad esmalt alumised, hiljem ülemised õied. Õitseb pikalt.

Suurus I

1 taim pakis. 2,00 €
SUUREÕIENE NORULILL SUUREÕIENE NORULILL

Uvularia grandiflora. Äärmiselt omapärane taim. kes peaks meil olema üsna talvekindel. Püstistel iseäralikud helerohelised lehed. milledele järgnevad rippuvad, kellukjad, kollased õied. Õitseb kevadel.  K. 40 - 70cm ja laius u. 30cm. Suurus I

  
     
1 taim pakis. 2,89 € Lisa tellimusse
IDAMAGUN Place Pigalle IDAMAGUN Place Pigalle

Kollane/punane pooltäidisõis. K. kuni 80cm. Suurus I

1 tk. pakis 2,74 € Lisa tellimusse
SUUR TÄHTPUTK Rosensinfonie SUUR TÄHTPUTK Rosensinfonie

 

Astrantia major. Harunevate püstiste vartega kompaktne puhmik kõrgusega 60 - 75cm. Salatirohelised, pikkadel leherootsudel asuvad lõhestunud lehed on juurelähedases rosetis.Ja vastukaaluks kohevad valkjad-rohekad-õrnroosad õied, võib esineda ka punakaid-purpurseid toone. Kaunis lõike- poti või kimbulill, ka kuivatatult.

 

 

 

1 taim pildiga sordilipikuga pakis 2,03 € Lisa tellimusse