MUUD PÜSILILLED

MUUD PÜSILILLED
OTSA SAANUD SORDID MÜÜGIL JÄLLE 2018 KEVADEL. ETTETELLIMINE ALGAB DETSEMBRIS-JAANUARIS

SUUREÕIELINE INKARVILLEA Delavayi SUUREÕIELINE INKARVILLEA Pink

Incarvillea grandiflora

Eksooilised trompetikujulised roosad õied soojale kasvukohale peenrasse või potti. 

2 tk. pakis 2,11 €
SUUREÕIELINE INKARVILLEA Snowtop SUUREÕIELINE INKARVILLEA Snowtop

Incarvillea grandiflora

Eksooilised trompetikujulised valged õied soojale kasvukohale peenrasse või potti. 

2 tk. pakis 2,23 €
LURSLILL LURSSLILL Cimicifuga Cordifolia

Cimicifuga

efektsed varjupüsikud on hilissuvel õiterohked, valgete tihedate ja pikkade tähkjate  õisikutega. Kõrgus umbes 125 cm. Kena lõikelill.

1 istik pakis 3,07 €
KITSEENELAS HARILIK KITSEENELAS Aruncus Dioicus

Arunculus  dioicus

Väga pikaealine, kuni 2 m kõrgune võimsa kasvuga, juunis-juulis puhkevate suurte, pisut kreemikate astilbele sarnanevate püramiidõisikutega õhuline püsilill. Isastaimed on puhasvalged ja tihedad, emastaimede omad aga kreemikamad ja hõredamad. Õitseb juunis. Sobib lõikelilleks.

1 istik pakis 1,92 €
HARILIK MAIKELLUKE Convallaria Majalis HARILIK MAIKELLUKE Convallaria Majalis

Convallaria majalis

2-3 teravovaalse rohelise lehe vahel, pisut kõrgemale ulatuv valgete kellukjate rippuvate õitega õievars. Tugeva meeldiva lõhnaga. Nii taim kui ka marjad on mürgised! Sellegipoolest väärib ta oma kohta igas aias.

10 risoomi pakis 4,01 €
VIALII PRIIMULA  Primula Vialii VIALI PRIIMULA Primula Vialii

Pikad lehed (-30cm) saagjate servadega juurmises rosetis. Valge jahukirmega kaetud jäikadel vartel on u. 15 cm pikkused tihedad kitsad õisikud, milledes palju longus karmiinpunaseid õiepungi, mis avanedes on violetjas-helelillad. Avanevad alt üles. K. 60cm. Õitseb juunis- juulis. Istutage nad kohale, kust nad välja paistavad, näiteks kiviktaimlasse. Erilised priimulad.

1 istik pakis 1,94 €
AUSTRAALIA HIIDHIRSS Pennisetum alop. AUSTRAALIA HIIDHIRSS Pennisetum alop.

Kõrreline. 80-100cm kõrgune kompaktne ja kohev puhmik. Kitsad, kergelt kaarduvad hallikasrohelised lehed, millede kohal punakaspruunid, u.20cm pikkused  ohetega õied. Lehestiku sügisvärv oranžikas või punakas. Kenad koos tähtpeade, päevakübarate ja punaste siilkübaratega.

Suurus I

1 tk. pakis 1,94 €
METSSALVEI Plumosa METSSALVEI Plumosa

Salvia nemorosa Plumosa

Aromaatsed rohelised lehed lõhnavad, kui neid puutuda. Ploomivärvi- sügavpurpursed ,või ka öelda  tume-lillakasroosad, unikaalse ilusa vormiga tihedad -kohevad õisikud ei sarnane ühelegi teisele salveile (salviale) Õied on pigem täidisõied.  Kuivatamisel säilitavad värvi. Erilised. K.40-60cm. Õitseb mais- juunis.

1 tk. pakis 2,63 €
PEHME KARUSÕRG Acanthus mollis PEHME KARUSÕRG Acanthus mollis

Acanthus mollis
Püsik. 80(180) cm. Püstised õisikud purpursete-valgete huulõitega juulist alates.Tumedate läikivate lõhestunud lehtedega. Omapärane ja dekoratiivne.

Suurus I

1 tk. pakis 3,05 €
METSVITS Elisabeth  Lysimachia METSVITSA hübr Elisabeth

 Lysimachia Elisabeth. Aia-ja kimbuehe. Juunist septembrini  ilusad kausjatest valgetest õiekestest koosnevad pikad tugevad õisikud. Tumerohelised lehed. Vastupidav. K. 70-90cm

Suurus I

1 tk. pakis 2,11 €
PUNANE ANGERVAKS Venusta  Filipendula ANGERVAKS Venusta Filipendula rubra

Filipendula rubra .

Tugevate, punakate harunevate varte  latvades on kuni 15cm suurused, pealt kumerad, tihedad õrn-sügavroosad  ja lõhnavad  pöörisõisikud. Kõrgus kuni 200cm. Väga ilusat värvi ja romantiline puhmas.

1 tk. pakis. 2,50 €
ANGERVAKS Filipendula Purple ANGERVAKS Filipendula Purple

 Ilmselt Filipendula purpurea - purpur-angervaks. Kohevad ja aromaatsed purpurpunased õisikud  kõrgusega 90-100cm. Hostade, võhumõõkade ja tradeskantsiate sõbrad

1 tk. pakis 2,27 €
ANGERVAKS Filipendula Alba ANGERVAKS Filipendula Alba

Filipendula ulmaria     HARILIK ANGERVAKS

Kreemvalged kohevad  õisikud. K.kuni 110cm Tugevatel vartel suured, kuni 25cm suurused lõhnavad, tihedad pöörisõisikud juunist-augustini. Õitseb kaua. Hea meetaim oma arvukate tolmukatega. Angervaksa lehtedest ja õitest keedetakse  teed. Kõik angervaksad on väga ilusad kaharate õisikutega taimed.

1 taim pakis 2,63 €
KAUNIS  KUKEHARI Carmen Sedum spect. KAUNIS KUKEHARI Carmen Sedum spect.

Sedum spectabile

40-50cm kõrgused jäigad ja püstised varred, sinakasrohelised ja lihakad lehed ning tumedad karmiinpunased pisikesed õied lamedas õisikus, varte tipus. Õitseb augustis- septembris. Sügisel lehed närbuvad, kuid varred võiks alles jätta kaunistama talvist aeda. Õied sobivad lõikeks. Kõrvuti rooside, austraalia hiidhirsi, päevakübarate ja metssalveidega. Hea lõikelill.

1 tk. pakis 1,98 €
HAMBULISLEHINE PRIIMULA Rubin HAMBULISLEHINE PRIIMULA Rubin

Primula denticulata

Kõrgus 20 - 25cm. Pikad pealtpoolt rohelised ja alt jahukirmesed, karedad nahksed lehed rosetis ja tugevatel vartel kerajad õisikud väikestest trompetikujulistest rubiinpunastest õitest.

1 tk. pakis 1,92 €
KASSISABA Veronica spicata Rotfuchs KASSISABA Veronica spicata Rotfuchs

Erineb pikalehisest mailasest lehtede poolest.  Väikesed punakasroosad õied tihedates tipmistes  õisikutes. K. 20-30 cm. Sügavroosa-redisepunane. Väga vähenõudlik, eelistab päikeselist kasvukohta ja kuiva kerget liivast mulda. Paljudest vartest koosnevad puhmikud õitsevad juunist septembrini. Pikas õisikus avanevad esmalt alumised, hiljem ülemised õied. 

1 istik pakis 2,40 €
KASSISABA Veronica spicata Pink KASSISABA Veronica spicata Pink

Veronica spicata

Hästi vähenõudlik, eelistab päikeselist kasvukohta ja kuiva kerget toitainevaest (liivast) mulda. Lubjalembene. Paljudest vartest koosnevad puhmikud õitsevad juunist septembrini. Pikas õisikus avanevad esmalt alumised, hiljem ülemised õied.
Puhasroosad õisikud, madal taim, kuni 45cm

1 istik pakis 1,81 €
KASSISABA  Veronica spicata White KASSISABA Veronica spicata White

Veronika spicata

Hästi vähenõudlik, eelistab päikeselist kasvukohta ja kuiva kerget toitainevaest (liivast) mulda. Lubjalembene. Paljudest vartest koosnevad puhmikud õitsevad juunist septembrini. Pikas õisikus avanevad esmalt alumised, hiljem ülemised õied.
Tumerohelised lehed ja valged õisikud. K.u. 50cm

1 istik pakis 1,81 €
HAMBULISLEHINE PRIIMULA  Alba P.denticulata HAMBULISLEHINE PRIIMULA Alba P.denticulata

Kõrgus u. 30cm. Pikad pealtpoolt rohelised ja alt jahukirmesed, karedad nahksed lehed rosetis ja tugevatel vartel kerajad õisikud väikestest trompetikujulistest valgetest õitest.

1 tk. pakis 1,92 €
METSSALVEI Rose Queen METSSALVEI Rose Queen

Salvia nemorosa

Harunenud vartega püstjas puhmik. Aromaatsed rohelised lehed lõhnavad, kui neid puutuda. Mais-juunis roosades toonides pikad püstised õieküünlad torujate huulõitega. Kuivatamisel säilitavad värvi. Eriline värvide poolest. K.40-50cm

1 tk. pakis 2,27 €
SEELIKHELEENIUM (Säralill) Lollypop SEELIKHELEENIUM (Säralill) Lollypop

Helenium puberulum. Väga ebaharilik ja originaalne taim taluaedade esiritta või lillekimpude põnevaks lisandiks. Pikkade varte tippudes asuvad väikesed kollase-pronsivärvilised pallikesed kollase kahara seelikukesega.  Võib ka kuivatada.  K. 60cm ( - 90 ?).   Puhma laius u. 45cm. 

1 tk. pakis 1,94 €
KUKEHARI Frosty Morn KUKEHARI Frosty Morn

Umbes 40- 60cm taim . Püstistel vartel valgeservalised õunrohelised piklikümarjad lehed ja esialgu rohekasvalged õiepungad, kes tasapisi muutuvad heleroosadeks tähtjateks õiteks ja on 7-15cm laiustes tihedates lamedates tipmistes õisikutes. Lehed närbuvad sügisel.  Dekoratiivne ka siis, kui ei õitse. Peenardesse, esiritta, põnev lisa segakonteineritesse jne. 

1 tk. pakis 2,80 €
SUUR TÄHTPUTK White SUUR TÄHTPUTK White

Puhmik  pehmetest lõhestunud lehtedest. Lehtedeta või väikeste lehtedega  ligi meetrised harunenud varred, mille tippudes  kohevad õisikud. Väikesed valged õied on koondunud u. 5cm läbimõõduga harunenud sarikõisikutesse, millede all-ümber on  roheliste otstega valged  kattelehed, millede südamikust kumab läbi õrnroosat. Väga romantilised, õrnad-armsad lilled.

1 tk. potis 1,98 €
SUUR TÄHTPUTK Ruby Wedding SUUR TÄHTPUTK Ruby Wedding

Kohev puhmik moodustub pehmetest lõhestunud lehtedest ja lehtedeta või väikeste lehtedega  u. 60cm kõrgustes harunenud vartetippudes olevatest  kohevatest õisikutest. Väikesed rubiinpunased valgega õied on koondunud kuni 5cm läbimõõduga harunenud sarikõisikutesse, millede all-ümber on  rubiinpunased  kattelehed, mõnikord põhjas valget ka. Väga  põnevad ja ilusad. Ka lõikeks.

Astrantia major

1 tk. pakis 3,00 €
AUSTRAALIA HIIDHIRSS Red Head, Pennisetum alopecuroides AUSTRAALIA HIIDHIRSS Red Head, Pennisetum...

Kui oleks valida, millise ainsa kõrrelise sooviksite oma aeda, siis ilmselt just selle Kuni 120cm kõrgune puhmik tumeroheliste kitsaste lehtedega, millede kõrguseks on u. 60cm. Sügissuvel kuni 20cm pikkused silindrikujulised kollakasrohelised kuni tumepurpursed ohetega õied. Eemalt vaadates "uduroosad" - õrnad, kohevad, purpurroosad. Selleks ajaks muutub ka lehestik oranžikaks/ punakaks. 

1 tk. pakis 2,77 €
HULGAÕIELINE PRIIMULA Elisabeth Killer Lay HULGAÕIELINE PRIIMULA Elisabeth Killer Lay

Primula x polyantha. Üks ilusamaid täidisõielisi priimulaid. Lõhnav.  Suured erkkollaste kuni kreemide äärtega kastanpruunid (punakaspruunid) õielehed moodustavad tiheda-kompaktse kollase silmakesega täidisõie. Õitseb rikkalikult hiliskevadel. 

1 tk. pakis 3,50 €
MUGUL-ASKLEEPIAS Asclepia tuberosa MUGUL-ASKLEEPIAS Asclepia tuberosa

Erksad oranžid, punakad või kollakad õied õisikus. Meelitavad ligi liblikaid a mesimumme, Ilusad õied vormilt, Pikupüüdvad rühmad. K. 60 - 90cm. Õitsevad pikalt. Neid võib kasvatada ka kui suvikuid, kasvavad kiiresti.

Suurus I

1 tk. pakis. 1,44 €
JEFFREY JUMALATELILL JEFFREY JUMALATELILL

Dodecatheon Jeffreyi

Priimulate sugulane. Juurmine lehekodarik nahkjatest, kergelt lainjatest sügavrohelistest lehtedest, nende keskelt sirguvad püstised kõrged tumedamad õievarred, milledel 3 - 15 violetjasroosat, veidi alpikann meenutavat õit. Südamiku ümber kollane -valge ring. Mõnede indiaanihõimude amuletilill - toob head õnne. K. 45 - 60cm. Õitseb hiliskevadest varasuveni (mai-juuni)

1 tk. pakis. UUDIS! 1,75 €
PUNANE EPIMEEDIUM PUNANE EPIMEEDIUM

Epimedium x rubrum

30 x 30 cm suurune taim, kelle lehed on puhkedes punaka varjundiga, sügisel aga punakaspruunid või tugevpunased. Traatjate varte otsas u. 2cm Ø, lühikese kannusega õied, millede sisemine osa on kreemikasvalge ja välimine  roosakaspunane.  Õitseb mais- juunis.

1 tk. potis UUDIS! 3,94 €
IDAMAGUN Ruffles Turkenlouis IDAMAGUN Ruffles Turkenlouis

Papaver orientale. Paljude vartega puhmik sõrmjalt lõhestunud, kuni 40cm pikkuste juurmiste lehtedega ja samanäoliste tunduvalt väiksemate varrelehtedega.  Varred kaetud karvakestega. K. 65 kuni 75cm ja laius kuni 70cm. Kesksuvel keskmise suurusega siidised säravpunased narmastunud servadega kausjad pooltäidisõied, millede südamikus mustad laigud.

1 tk. pakis. 2,63 €
IDAMAGUN Ruffles Patty IDAMAGUN Ruffles Patty

Papaver orientale. Paljude vartega puhmik sõrmjalt lõhestunud, kuni 40cm pikkuste juurmiste lehtedega ja samanäoliste tunduvalt väiksemate varrelehtedega.  Varred kaetud karvakestega. K. 75 kuni 80cm ja laius kuni 45cm. Kesksuvel keskmised -suured siidised, heledamad sini-lillakasroosad narmastunud servadega kausjad ja natuke "sassis" pooltäidisõied, millede südamikus mustad laigud.

1 tk. pakis 3,36 €
SOOHIBISK Kopper King SOOHIBISK Kopper King

Hibiscus moscheutus. Põhja-Ameerika taim! Hiigelsuured roosades varjundites õied (kuni 25cm) ja kontrastiks lõhestunud tumedad vasevärvi lehed. Põõsasjas taim suurusega u. 1 m x 1,20 m. Õis elab 1 päeva, kuid järgmisel on juba uued. Täiskasvanud taimel võib olla kuni 200 õit kogu suve jooksul. Üks kuulsamaid ja populaarsemaid soohibiskite seas.

Suurus I

1 istik 5,69 €
TÕNNIKESELEHINE EBAMAGUN TÕNNIKESELEHINE EBAMAGUN

 Meconopsis betonicifoliavõib kasvada väga heades tingimustes 90cm kuni 1,2 m kõrguseks ja puhma läbimõõt võib küündida 45 cm. Sarnaneb moonidele, kuid õite värvus varieerub helesinisest tumesiniseni. Õite läbimõõt on 5-10 cm. Keskel kollased tolmukad. 

1 istik pakis 4,07 €
KASSISABA Blue KASSISABA Blue

Veronica spicata. Erineb pikalehisest mailasest lehtede poolest. Tumerohelised lehed ja väikesed violetjassinised õied tihedates tipmistes  õisikutes. K. 20-30 cm. Kompaktne. Paljudest vartest koosnevad puhmikud õitsevad juunist septembrini. Pikas õisikus avanevad esmalt alumised, hiljem ülemised õied. Õitseb pikalt.

Suurus I

1 taim pakis. UUDIS! 1,81 €
SUUREÕIENE NORULILL SUUREÕIENE NORULILL

Uvularia grandiflora. Äärmiselt omapärane taim. kes peaks meil olema üsna talvekindel. Püstistel iseäralikud helerohelised lehed. milledele järgnevad rippuvad, kellukjad, kollased õied. Õitseb kevadel.  K. 40 - 70cm ja laius u. 30cm

  
     
1 taim pakis. UUDIS! 2,86 €