VÄHETUNTUD- ja ''PARTEITUD'' VILJAD

VÄHETUNTUD- ja ''PARTEITUD'' VILJAD

RABARBER Lider RABARBER 'Lider Red'

Rheum rhabarbarum  Kurdlehine rabarber

Püsik. Talvekindel. Pikad helepunased hapuka maitsega varred varakevadel. Magustoitude valmistamisel ja köögiviljana kasutamiseks. Kaaliumi, B-rühma ja C vitamiini jpt.allikas.

0,5 grammi 0,39 € Lisa tellimusse
KAPPAR TORKAV KAPPAR

Capparis spinosa.

Suvik-potitaim. Oma kodumaal püsik. Pinnakattetaim, talub lõikamist.Ravim- ja meetaim. Noori õiepungi võib säilitada õlis, äädikaga, soolamisega. Kasutada salatites, pastades, lihatoitudes. Leevendab reuma vaevusi, korrastab neerude ja maksa talitlust.

0,2 grammi 0,59 €
RAPUNTSELKELLUKAS RAPUNTSELKELLUKAS

Campanula rapunculus

Kaheaastane taim, mida kasvatatakse suvikuna. Saledad valged redisest magusamad kergelt pähklimaitselised juured toorelt või hautamiseks või ja pipraga. Lehti saab kasutada sarnaselt spinatiga. Dekoratiivsed sinised kellukad.

1 gramm 1,50 €
HARILIK PÄEVALILL HARILIK PÄEVALILL

Helianthus  annuus

Suurte kollaste keelõitega korvikud. Suured seemned augustist esimeste külmadeni. Kasvab 1,5 kuni 2 meetri kõrguseks. 

20 grammi 0,55 € Lisa tellimusse
KARDI ehk Hispaania Artišokk KARDI ehk Hispaania artišokk

Cynara cardunculus

Köögivili, mis sobib suurepäraselt iluaeda. Kuni 1,5 meetrised hõbehallid sügavalt lõhestunud lehed ja sinakasvioletsed omapärased õied. Toiduks kasutati juba vanas Egiptuses 4 saj. e. Kr. Peale juurika sobivad söögiks pähklimaitselised ja kergelt vürtsikad lihakad suured varred, mida tuleb eelnevalt pleegitada. Soodustab seedimist ja sobib diabeetikutele - sisaldab inuliini.

4 grammi 0,59 € Lisa tellimusse
ARTIŠOK Violet de Provence ARTIŠOK Violet de Provence

Cynara cardunculus  Hispaania artišokk ehk kardi

Dekoratiivne hallikasroheliste sulglõhiste lehtedega üheaastasena kasvatatav 1,5 m taim. Tervislik köögivili ja ilus õis lilleseadesse. Toiduks noored õienupud. Kasvatamine lihtne, kuid aeganõudev.1 gramm. UUDIS! 0,39 € Lisa tellimusse
SPARGEL 'Mary Washington' SPARGEL 'Mary Washington'

Asparagus officinalis     Harilik aspar

Kevadise köögiviljana kasutatav 3-4 aasta pärast. Sort sobib nii 'valge' kui 'rohelise' võrse saamiseks. Samal kasvukohal aastaid.

 


1 gramm. UUDIS! 0,39 € Lisa tellimusse
KARELLA-KIBEKURK 'Naja' KARELLA-KIBEKURK 'Naja'

Momordica charantia

Suvik. 180-300 cm. Kiirekasvuline ronitaim katmikalal kasvatamiseks. Vajab toestamist. Veidi piklikud, kortsulised viljad on valminult oranžid, eriliselt kibedad. Sisaldavad mitmeid B-grupi jt. viamiine, mineraalaineid ning antioksüdante. Kasutatatakse nii lehti, võrseid, õisi kui ka noorelt vilju ja seemneid. Meditsiinis kasutatav-näiteks diabeedi looduslik ravi.

2 grammi. Uudis! 0,89 € Lisa tellimusse
MEHHIKO PISIKURK MEHHIKO PISIKURK

Melothria scabra         'hiirmelon'

Kõrge 3 m ronitaim. 70-75 päeva. Kasvatab hulganisti 2 – 2,5(4)cm pikkuseid ovaalseid vilju, mis natuke sarnanevad arbuusiga. Iseviljuv. Emasõied avanevad enne isasõisi, samal taimel. Õhuke krõmpsuv koor ja veidi hapukas viljaliha. Kasutatakse nagu tavalisi kurke soolamiseks ja marineerimiseks. Meenutab kurgitaime. Lisaks juuremugulad toorsalatitesse.0,1 grammi. UUDIS! 0,89 € Lisa tellimusse