TALIKÕRVITS

TALIKÕRVITS

KÕRVITS Amazonka SUUREVILJALINE KÕRVITS 'Amazonka'

Cucurbita maxima 

Poolpõõsasjas varane sort, mille lapikümarad 1-1,5 kg viljad on karotiini- ja kuivaineterikkad. Tumeoranži koore ja oranži viljalihaga mõnusa maitsega kõrvits sobib nii töötlemiseks kui säilitamiseks. Väga hea supikõrvits.

2 grammi 0,39 € Lisa tellimusse
KÕRVITS Big Max SUUREVILJALINE KÕRVITS 'Big Max'

Cucurbita maxima

Roosakasoranži koore ja oranžikaskollase viljalihaga tõeline hiiglane võib kasvada kuni 50 kiloseks. Ümara kõrvitsa viljaliha on maitsev ja sobib hästi pirukasse, purki ja supipotti. Sobib hästi pikaajaliseks säilitamiseks.

2 grammi 0,55 € Lisa tellimusse
Justynka H SUUREVILJALINE KÕRVITS 'Justynka' F1

Cucurbita maxima

2,5 kuni 3,5 kilone kõrvits on erkoranži koore ja umbes viie sentimeetrise erkoranži viljalihaga. Sisaldab rikkalikult karotiini. See sort on väga saagikas ja sobib pikaajaliseks säilitamiseks.

1 gramm 0,55 € Lisa tellimusse
KÕRVITS  Rouge Vif D'Etampes SUUREVILJALINE KÕRVITS 'Rouge Vif D'Etampes'

Cucurbita maxima  Duchesne

Keskhiline.Traditsiooniline prantsuse kõrvits, mis on tuntud ka Tuhkatriinu- kõrvitsana.  Lapik ribiline kuni 40 sentimeetrise läbimõõduga 10 kg kõrvits on  punakasoranzi koore ja viljalihaga. Mõõdukalt magus väga vana sort on läbi aegade asendamatu pirukates, vormitoitudes ja suppides.

8 seemet 0,55 € Lisa tellimusse
SUUREVILJALINE KÕRVITS Marina di Chioggia SUUREVILJALINE KÕRVITS Marina di Chioggia

Cucurbita maxima 

Itaaliast Veneetsia lähedalt pärit kõrvits on lapik  läbimõõduga  35-50 sentimeetrit. Krobeline koor on hallikasroheline, viljaliha kollakas-oranž ja magus. Valmib 90-100 päevaga. Säilib kuni 6 kuud. Hinnatud suurepärase maitse poolest.

8 seemet pildita pakis 0,59 € Lisa tellimusse
MUSKAATKÕRVITS Waltham Butternut KEEGELKÕRVITS 'Waltham Butternut'

Cucurbita moschata      Butternut-rühm

Keskvarajane sort laiuvate väätidega. Saagikas. 1,5 kuni 2 kilosed viljad on pirnikujulised heleda koorega, oranžkollase aromaatse kergelt pähklimaitselise magusa viljalihaga.

Muskuskõrvits.


1 gramm u. 10 seemet 0,39 € Lisa tellimusse
MUSKAATKÕRVITS Lunga Gigante di Napoli MUSKAATKÕRVITS Lunga Gigante di Napoli

 Cucurbita moschata

Keskvarajane sort, valmib 90 päevaga.  Vili on tumerohelise koorega silindrilise-pudelja kujuga 50-70 cm pikk, läbimõõt  15-18 cm. Oranžikaskollase viljalihaga muskaatkõrvits on magus ja aromaatne, pähklimaitseline. Maitsev küpsetatuna, keedetuna ja säilib väga hästi.

20 seemet 0,59 €
MUSKAATKÕRVITS Trombetta d' Albenga MUSKUSKÕRVITS Trombetta d' Albenga

Cucurbita moschata           e. MUSKAATKÕRVITS

Väike trompet Albengast. Tärkamisest 90 päeva. Pikkade võrsetega. Kõvera trompetja kujuga helerohelised, valminult kollased kõrvitsad. (pildil see tumedam tegelane) 10-15 cm pikkustena õrna maheda maitsega suvikõrvitsa moodi kasutamiseks. Säilib sarnaselt suurele kõrvitsale. Mõned seemned jämedamas paunas. Viljaliha on tumekollane ja tihe.

u. 20 seemet 0,59 €
SUUREVILJALINE KÕRVITS Mammoth Gold SUUREVILJALINE KÕRVITS Mammoth Gold

Cucurbita maxima  Mammoth-rühm  Mammutkõrvits, hiigelkõrvits

110 päevaga külvist. Suur ümar kollakasoranži koore ja tiheda viljalihaga kõrvits.

Rikkalikult A vitamiini ja mineraalaineid.

10 seemet 0,59 €
MAMMUTKÕRVITS Atlantic Giant MAMMUTKÕRVITS 'Atlantic Giant'

Cucurbita maxima     Mammoth- rühm

!30-140 päevaga. Kõrvitsa diameeter võib küündida 60-90 cm-ni ja eriliselt hooldatuna rohkemgi, kaaludes  820 kg. Heleoranži koorega ja suurepärase viljalihaga.

1,5 grammi 0,55 € Lisa tellimusse
MUSKAATKÕRVITS 'Muscade de Provence' MUSKAATKÕRVITS 'Muscade de Provence'

Cucurbita moschata        Muskuskõrvits

Hiline sort. Tugevalt ribilised, lapikümarad 2,5 – 8 kg viljad. Viljaliha paks, oranži värvusega, väga aromaatne ja maitsev. Valmides värvuvad rohelisest oranžiks. Väga hea säilivusega (6-12 kuud)1 gramm 0,39 € Lisa tellimusse
ÕLIKÕRVITS 'Olga' UUDIS!

Cucurbita pepo   Styrian    Roomav õlikõrvits

Keskvarajane. Poolpõõsasjas taim 5-8 kiloste lapikümarate viljadega. Koor on algul tumeroheline, hiljem kollase-oranži-rohelise  marmorkirju. Viljaliha oranž ja mõõdukalt magus.  Kõrvitsa sees on peidus hulganisti maitsvaid õhukese kestaga seemneid.2 grammi 0,55 € Lisa tellimusse