ILUPUUD ja -PÕÕSAD

ILUPUUD ja -PÕÕSAD
ETTETELLIMINE kuni 31 Jaanuar! Kaupa väljastame ja postitame märtsist alates

SININE HABEÕIS Heavenly Blue SININE HABEÕIS (Caryopteris clad.)...

Caryopteris cladonensis. Rohekashallide kitsaste lehtede- ja säravsiniste õitega sügisel. Siniste õitega põõsaid pole just eriti palju, veel vähem  sügisel õitsevaid. Kasvab u. 1 m kõrguseks.

1 tk. potis P9
SIBERI KONTPUU  Cornus alba Elegantissima SIBERI KONTPUU Cornus alba, Elegantissima

Kuni 2 m kõrguseks ja ka laiuseks kasvav dekoratiivsete rohelise-valgekirjude, - valge leheservaga kehtedega põõsas. Õitseb juuni esimesel poolel, õied  suurtes lamedates kännastes. Karmiinpunane sügisvärv, valged mittesöödavad marjad  ja talvel on  kaunistuseks noorte võrsete punane värv.

1 tk. potis P9
HARILIK KENARBIK  Enkianthus campanulatus HARILIK KENARBIK Enkianthus campanulatus

Aeglasekasvuline kõrgem põõsas, kuni 2m. Tugev, püstine, roheliste lehtedega, milledel kaunis erkpunane sügisvärv. Romantilised helekollased-heleroosad,  punakate pikitriipudega ja tumedamate äärtega kellukjad õied hiliskevadel, piklikmunajad viljad.

1 tk. potis P9
VÄRDFORSÜÜTIA Lynwood VÄRDFORSÜÜTIA Lynwood

Forsythia x intermedia. Kuldkollased õied, milledel sees lühikesed oranžikad triibud. Aprilli lõpust- mai algusest õitsev 2-3m kõrgune põõsas. Õied enne lehti. Õitseb rikkalikult.

1 tk. potis P9
RONIHORTENSIA RONIHORTENSIA (Hydrangea anomala) Petiolaris

Hydrangea anomala petiolaris. Liaan, kes kasvab toe najal kuni u. 5m kõrguseks. Sobilik ka müüride, kiviaedade jne katteks. Südajad helerohelised lehed ja suured pöörisjad õisikud. Õitseb juuni lõpust alates. Õisi  õisikus on kahesuguseid: keskmised väikesed, fertiilsed, varisevad ruttu ja suuremad välised, steriilsed, on rohkem putukate meelitamiseks. 

1 tk. potis P9 4,85 €
TÄHTJAS HORTENSIA/ PUISHORTENSIA Annabelle TÄHTJAS HORTENSIA/ PUISHORTENSIA Annabelle

Hydrangea arborescens. 1,5 m kõrgune ja laiune püstiste võrsetega põõsas. Suurtes õisikutes õied puhkedes rohekasvalged, siis valged ja lõpuks roosad.

1 tk. potis P9
AEDHORTENSIA Diamant Rouge AEDHORTENSIA Diamant Rouge

Hydrangea paniculata. Väike puuke või püstine põõsas kõrgusega kuni 2 m, sõltuvalt sellest, kuidas ise kujundate. Lehed hallikad kuni tumerohelised, õied püstistes õisikutes sama aasta võrsetel. Algselt valged õied muutuvad roosakirjuks kuni helepunaseks.

1 tk. potis P9
JAAPANI KERRIA Pleniflora JAAPANI KERRIA Pleniflora Kerria...

Madal, u. kuni 2m kõrgune heleroheliste lehtedega põõsas. Peened helerohelised võrsed võivad lamanduda, väike tugi! Õitseb alates maist. Tal on suured, erekollased täidisõied ja pika sooja korral näeb ka vilju. Õitseb sama aasta võrsetel ja seetõttu võib üksikuid õisi näha sügiseni välja. Ilus rühmana, sest massilised helerohelised võrsed pärast lehtede langemist kaunistavad ka sügistalvist aeda.

1 tk. potis P9
HARILIK PEROVSKIA Blue Spire PEROVSKIA HÜBRIID Blue Spire

Perovskia . Kuni 120cm kõrgune püstine poolpõõsas. Varred hallikasvalged, lehed hallikasrohelised ja torujad lavendlisinised õied pikkades kobarõisikutes. Õhuline, kena värvikooslus ja võib kasvada kohtades, kus paljud teised taimed ei tahaks olla. Tasub tahta.

1 tk. potis P9
EBAJASMIIN Belle Etoile EBAJASMIIN Belle Etoile

Philadelphus. Kompaktne püstise kasvukujuga keskmise suurusega põõsas tugeva- ja healõhnaliste kuni 5cm  valgete lihtõitega, millede südamikus veidi helepurpurset. Õitseb rikkalikult. Aeglase kasvuga, kuni 15 cm aastas. Auhinnatud sort.

1 tk. potis P9
JAAPANI ENELAS Anthony Waterer JAAPANI ENELAS Anthony Waterer

Spiraea Japonica. Tugevakasvuline  Õitseb sama aasta võrsetel.poolkerajas põõsas. Kõrgus kuni 0,8m , laius kuni 1m. Kevadised võrsed ja lehed puhkedes punased, hiljem tume-, või ere- ja sinakasrohelisekirjud. Õitseb rikkalikult juunist septembrini, roosakaslillad/karmiinpunased lamedad õisikud suured, kuni 15cm diameetriga. Pruunikaspunane sügisvärv. 

1 tk. potis P9 3,22 €
JAAPANI ENELAS Little Princess JAAPANI ENELAS Little Princess

Spiraea japonica. Kompaktne tihe põõsas kõrgusega 0,6 ja laiusega kuni 0,8m.  Heleroosad õied tipmistes kännasjates õisikutes. Õitseb juunist augustini. Erkroheliste lehtede sügisvärv on oranž-kollane. Väikese enelad on kenad ka  õueanumates.

1 tk. potis P9 3,42 €
VAN HOUTTEI ENELAS VAN HOUTTEI ENELAS

Spiraea vanhouttei. ( Ka värdenelas). Oksad kaarjad. Nahkjad tumerohelised, veidi läikivad lehed on alt  sinakasrohelised, sügisel aga bordoovärvi. K.u. 2m. Lumivalged õied suurtes kännasjates õisikutes piki võrset, katavad pea täielikult eelmise aasta võrsed. Õitseb rikkalikult juuni algusest kuni kuu õpuni.

1 tk. potis P9 3,22 €
HOLLANDI LUMIMARI Mother of Pearl HOLLANDI LUMIMARI Mother of Pearl

Symphoricarpus x doorenbosii. Kuni 1,5m kõrguseks kasvav laiuva kasvuviisiga, rippuvate peenikeste okstega põõsas. Lehed tumerohelised, väikesed. Roosad kellukjad õied juunist alates. Kõige dekoratiivsem osa on viljad. Need on lumimarja kohta suured, rohekatest noortest kuni pärlmutterroosadeni. Meil nad võivad jääda põõsale ka talveks, kuid külmad talved võtavad need imeilusad marjad ära.

1 tk. potis P9 3,42 €
HARILIK SIREL Beauty of Moscow HARILIK SIREL Beauty of Moscow

Syringa vulgaris. Tugevakasvuline, kuni 3 m kõrgune ja laiune põõsas. Südajad tumerohelised lehed. Mais tume/liillakasroosad pungad, mis puhkedes on õrnroosad ja muutuvad peaaegu valgeks. Tugeva meeldiva lõhnaga suured täidisõied suurtes õisikutes. Õitseb pikalt. Peetakse üheks kaunimatest.

1 tk. potis P9 5,52 €
HARILIK SIREL Paul Thirion HARILIK SIREL Paul Thirion

Syringa vulgaris.  Mais-juunis punakas/lillakasroosad tugevalõhnalised täidisõied suurtes 12 - 20 cm pikkustes kobarates (pööristes). Kõrgus ja laius 2 - 2,5m.

1 tk. potis 5,52 €
HARILIK SIREL Primrose HARILIK SIREL Primrose

Syringa vulgaris. Omapärane värv sirelile. Helekollased lõhnavad lihtõied kitsastes püramiidjates õisikutes pleegivad küll kahjuks kreemiks kuni kreemvalgeks, kuid on ka nii eriline. Varane õitseja. Lehed on sinakasrohelised. Põõsas tugevakasvuline. K. kuni 2,5 ja laius 2m.

1 tk. potis P9 5,42 €
HARILIK SIREL Sensation HARILIK SIREL Sensation

Syringa vulgaris. Tumerohelise lehestikuga 3m kõrgune püstiste okstega  põõsas laiusega u. 2m. Purpurpunaste õite kroonlehtede servad on laialt ääristatud valgega. Silmatorkavad kahevärvilised õied ligi 20 cm pikkustes lõhnavates pööristes. Teistest veidi hilisem, õitseb alates juunist.

1 tk. potis P9 5,42 €
MEYERI SIREL Josée MEYERI SIREL Josée

Syringa meyeri. Meyeri sirelid on pärit Põhja-Hiinast, on talvekindlad ja haigustele-kahjuritele vastupidavad. Teadaolevalt on need kõige väiksemad sirelid üldse. Kompaktse, ümara kasvukujuga ja tiheda võraga väike põõsas.  Tumeroheliste lehtede ja roosade pikakannaliste lõhnavate õitega. k. 1,2 - 1,5 ja laius 0,8 - 1,2. Õitseb rikkalikult. Ideaalne väikeaedadesse.

 

1 tk potis P9 5,42 €
PRESTONI SIREL Miss Canada PRESTONI SIREL Miss Canada

Syringa x prestoniae. Kõige omapärasemate õisikutega  ja kõige erepunasemate õitega sirel. Õisikud võivad olla erineva kujuga ja kuni 20cm pikkused.  Kompaktne kuni 2 m kõrgune ja 1-1,5m laiune põõsas. Õied pikad, torujad. Pungad erkpunakasroosad, õied veidi heledamad. Lehed tumerohelised, sügisel kolletuvad. Natukene hilisem õitseja. 

1 tk. potis 5,52 €
VÄIKE IGIHALI Atropurpurea VÄIKE IGIHALI Atropurpurea

Vinca minor. Väike igihali on igihaljas pinnakattetaim, u. 10cm kõrgune,  üks parimaid põhjamaal kasvatamiseks. Pikkadel rohelistel võsudel vastakuti läikivad tumerohelised lehed. Varakevadel puhkevad u.2,5cm läbimõõduga purpurjad õied. Täidab pikapeale u. ruutmeetrise või isegi laiema pinna. Väga hinnatud pinnakatja.

1 tk. potis P9 3,32 €
VÄIKE IGIHALI Gertrude Jekyll VÄIKE IGIHALI Gertrude Jekyll

Vinca minor. Igihaljas pinnakattetaim, üks parimaid põhjamaal kasvatamiseks. Väike 10 cm kõrgune roomavate vartega poolpõõsas katab kuni ühe ruutmeetri suuruse maa. Rahvas tunneb teda kui püsikut. Pikkadel rohelistel võsudel vastakuti läikivad tumerohelised lehed. Varakevadel puhkevad u. 2-2,5cm läbimõõduga valged õied.  Valge sobib igale poole alla ja  vahele!

1 tk. potis P9 3,32 €
KAUNIS VEIGELA  Purpureis KAUNIS VEIGELA Purpureis

Weigela florida. Väike, 0,5 - 1m kõrgune ja 1 - 1,5m laiune põõsas pruunikaspunaste lehtedega kevadel-suvel-sügisel. Õied  tumeroosad, pikad lehterjad, seest heledamad ja on 4 - 5-kaupa külgvõrsete tipus. Tõesti väga ilus.

1 tk. potis P9 3,53 €
VEIGELA Red Prince HÜBRIIDNE VEIGELA Red Prince

Weigela. Kompaktne põõsas kõrgusega 1 - 1,3m on säravpunaste õitega. Moodustab õisi ka sama aasta võrsetelt. On ilmselt kõige punasemate õitega veigela.  Väga ilusa, sooja ja pika suve korral õitseb ta sügisel uuesti.´Lehed on tumerohelised, kuid saavad punase jume sügisel.

1 tk. potis P9 3,53 €
VÄRD.JUGAPUU Hicksii VÄRD.JUGAPUU Hicksii

Taxus media. Püstise kasvuviisiga, ilusate  tumeroheliste okastega. Emastaim, kannab punaseid käbisid- "marju".  Põõsas kergelt mürgine, v.a. seemnerüü, see on söödav, kuid seeme tuleb välja sülitada. Pikaealine. Suhteliselt kiirekasvuline, . Kuna kasvavad ka suurte puude all, ei sega mingi asi neist igihalja hekki tegemast.  K. u. 2m või veidi kõrgem.  Külmakindel.

 

1 tk. potis P9 4,08 €
HARILIK ELUPUU Danica HARILIK ELUPUU Danica

Thuja occidentalis. Kerakujuline sort saavutab läbimõõdu  pool m u. paarikümne aastaga. Püstised oksad ei vaju lume all laiali. Kõrgusega u. 100 - 125cm

1 tk. potis P9 3,42 €
HARILIK ELUPUU Golden Tuffet HARILIK ELUPUU Golden Tuffet

Thuja occidentalis. Aeglase kasvuga väike , k. kuni 60cm, kuldoranž põõsake , kes sügisel värvub pronksivärviliseks. Ilus väike seeneke (kujult puravikumütsike) püsikupeenrasse või konteinerisse.

1 tk. potis P9 3,46 €
HARILIK ELUPUU Smaragd HARILIK ELUPUU Smaragd

Thuja occidentalis. Igihaljas, koonilise võraga erkroheline, 4 - 5m kõrguseks kasvav sort. Võib kasvada lausa kuni 8 m kõrguseks. Talvel ei kaota oma ilusat värvust.  Universaalne, sobib nii soolo-, rühma- kui ka hekitaimeks.

 

 

 

1 tk. potis P9 3,24 €
HARILIK PUKSPUU HARILIK PUKSPUU

Buxus sempervirens. Madal igihaljas põõsas, kelle võrsed on noorelt karvased,  neljakandilised ja oliivirohelised ning hiljem paljad ja ümaramad. Lehed sarnanevad mustikalehtedele. Lehti ja võrsete koort ei tasuks närida, mürgised. Pukspuud taluvad pügamist ja moodustavad tihedaid põõsaid. Kasutusel nii vabakujuliste kui ka pügatud hekkidena, eriti kenad suuremates pottides.

 

 

1 tk. potis P9
KOLMETINE ROHELEHIK Sundance KOLMETINE ROHELEHIK Sundance

Choisya ternata. Mehhiko mägedest pärinev igihaljas põõsas talub kuni -20° C. Kui peaks  kiskuma

külmemaks, tuleb kiiresti midagi ette võtta, näiteks katta :). Ümara kujuga madal põõsas, meil kuni 1,5 m kasvav, Lehed aromaatsed, läikivad, kollased. Väikesed tähtjad healõhnalised õied on valged.

Uus ja omapärane.

1 tk. potis. UUDIS!
TIIVULINE KIKKAPUU Euonymus alatus TIIVULINE KIKKAPUU Euonymus alatus

Euonymus alatus. Laialt levinud suur dekoratiivne suvehaljas põõsas. Lehed ovaalsed, rohelised. Lühikestel õieraagudel asuvad väikesed  rohekasvalged õied 3-kaupa kimpudes. Eriti kena on aga põõsa sügisvärv - särav (roosakas) karmiinpunane. Põnev värvidemäng üleminekul. K. kuni 2m.

 

1 tk. potis P9
SÜÜRIA HIBISK Blue Chiffon SÜÜRIA HIBISK Blue Chiffon

Hibiscus syriakus. Rohelised kolmetised lõhestunud lehed ja helesinised, lilla varjundiga väga suured pooltäidisõied punapurpurse põhjaga. Kuigi on ilmselt kõige külmataluvam hibiskustest, umbes -10° C, ikkagi külmaõrn. Õnneks saab teda ka toas kasvatada. Selleks vajab ruumi, õhku ja valgust. Kasvuajal u.+20° C ja kastmist, vajadusel  ka piserdamist ja puhkeajal u. +15°C ja minimaalset kastmist. 

1 tk. potis
KIRJU KADAKAS Blue Carpet KIRJU KADAKAS Blue Carpet

Juniperus Squamata.

Igihaljas põõsas moodustab kiiresti tiheda 30 - 50cm kõrguse ja 1,5 kuni 2m laiuse pinnakatte. Aastane juurdekasv u. 20cm. Lõhnavad, lühikesed, erksamad sini-hallid nõeljad okkad kaarduvatel võrsetel. Vanemad oksad helepruuni koorega.

1 tk. potis P9
PUNANE LEEDER  Plumosa Aurea Sambucus rac. PUNANE LEEDER Plumosa Aurea Sambucus rac.

Kiirekasvuline laiümara kujuga põõsas võib sirguda kuni 3m jõrguseks ja 3-4m laiuseks. Sügavalt saagja servaga, noorelt pronksjad, hiljem kuldkollased lehed muutuvad suve jooksul matimaks.  Suured rohekaskollased õied, tihedates püstistes pöörisjates õisikutes mais, on peaaegu lõhnatud. Oksad veidi rabedad ja murduvad kergesti, kuid samas jätab põõsas õrna kahara -lopsaka mulje.


1 tk. potis P9 5,05 €
TUHKUR ENELAS Grefsheim TUHKUR ENELAS Grefsheim

Spiraea cinerea. Üks varasemaid õitsejaid, Hallikasroheliste lehtede- ja valgete õitega väikeses kerajas õisikus. Õisikud katavad tihedalt graatsiliselt kaarduvaid oksi, mida peaaegu ei näegi õite alt. Õitseb alates mai lõpust. K.u. 120cm

1 tk. potis P9 3,22 €
DAVIDI BUDLEIA  Black DAVIDI BUDLEIA Black

 Põõsas, mis meenutab rohkem rohttaime.  Veidi kaarduvate okstega kuni 2 m puhmik. Hallikasrohelised lehed ja pikad ning tihedad mustjaspurpursed pöörisjad õisikud,, igal õiekesel väike roosapurpurne südamik. Meenutavad sirelit, kuid on palju suuremad-pikemad.

1 tk. potis P9 UUDIS! 3,50 €
DAVIDI BUDLEIA  Pink DAVIDI BUDLEIA Pink

Buddleja davidi. Põõsas, mis meenutab rohkem rohttaime.  Veidi kaarduvate okstega kuni 2 m puhmik. Hallikasrohelised lehed ja pikad ning tihedad roosad pöörisjad õisikud.  Meenutavad sirelit, kuid on palju suuremad-pikemad.

1 tk. potis P9 UUDIS! 3,53 €
DAVIDI BUDLEIA Red

Buddleja davidi. Põõsas, mis meenutab rohkem rohttaime.  Veidi kaarduvate okstega kuni 2 m puhmik. Hallikasrohelised lehed ja pikad ning tihedad sügavpunased pöörisjad õisikud. Meenutavad sirelit, kuid on palju suuremad-pikemad.

1 tk potis P9 UUDIS! 3,53 €