ILUPUUD ja -PÕÕSAD

ILUPUUD ja -PÕÕSAD
ETTETELLIMINE kuni 31 Jaanuar! Kaupa väljastame ja postitame märtsist alates

THUNBERGI KUKERPUU Golden Ring THUNBERGI KUKERPUU Golden Ring

Berberis thunbergii. Tugeva kuldkollase randiga punased dekoratiivsed  lehed kuni meetrisel põõsal. Püstisema kasvuviisiga.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 tk. potis P9 3,95 €
SIBERI KONTPUU  Cornus alba Elegantissima SIBERI KONTPUU Cornus alba, Elegantissima

Kuni 2 m kõrguseks ja ka laiuseks kasvav dekoratiivsete rohelise-valgekirjude, - valge leheservaga kehtedega põõsas. Õitseb juuni esimesel poolel, õied  suurtes lamedates kännastes. Karmiinpunane sügisvärv, valged mittesöödavad marjad  ja talvel on  kaunistuseks noorte võrsete punane värv.

1 tk. potis P9 3,95 € Lisa tellimusse
VÄRDFORSÜÜTIA Lynwood VÄRDFORSÜÜTIA Lynwood

Forsythia x intermedia. Kuldkollased õied, milledel sees lühikesed oranžikad triibud. Aprilli lõpust- mai algusest õitsev 2-3m kõrgune põõsas. Õied enne lehti. Õitseb rikkalikult.

1 tk. potis P9 3,49 €
RONIHORTENSIA RONIHORTENSIA (Hydrangea anomala) Petiolaris

Hydrangea anomala petiolaris. Liaan, kes kasvab toe najal kuni u. 5m kõrguseks. Sobilik ka müüride, kiviaedade jne katteks. Südajad helerohelised lehed ja suured pöörisjad õisikud. Õitseb juuni lõpust alates. Õisi  õisikus on kahesuguseid: keskmised väikesed, fertiilsed, varisevad ruttu ja suuremad välised, steriilsed, on rohkem putukate meelitamiseks. 

1 tk. potis P9 4,76 €
TÄHTJAS HORTENSIA/ PUISHORTENSIA Annabelle TÄHTJAS HORTENSIA/ PUISHORTENSIA Annabelle

Hydrangea arborescens. 1,5 m kõrgune ja laiune püstiste võrsetega põõsas. Suurtes õisikutes õied puhkedes rohekasvalged, siis valged ja lõpuks roosad.

1 tk. potis P9 3,73 € Lisa tellimusse
AEDHORTENSIA Diamant Rouge AEDHORTENSIA Diamant Rouge

Hydrangea paniculata. Väike puuke või püstine põõsas kõrgusega kuni 2 m, sõltuvalt sellest, kuidas ise kujundate. Lehed hallikad kuni tumerohelised, õied püstistes õisikutes sama aasta võrsetel. Algselt valged õied muutuvad roosakirjuks kuni helepunaseks.

1 tk. potis P9 6,60 €
EBAJASMIIN Belle Etoile EBAJASMIIN Belle Etoile

Philadelphus. Kompaktne püstise kasvukujuga keskmise suurusega põõsas tugeva- ja healõhnaliste kuni 5cm  valgete lihtõitega, millede südamikus veidi helepurpurset. Õitseb rikkalikult. Aeglase kasvuga, kuni 15 cm aastas. Auhinnatud sort.

1 tk. potis P9 3,73 € Lisa tellimusse
VAN HOUTTEI ENELAS VAN HOUTTEI ENELAS

Spiraea vanhouttei. ( Ka värdenelas). Oksad kaarjad. Nahkjad tumerohelised, veidi läikivad lehed on alt  sinakasrohelised, sügisel aga bordoovärvi. K.u. 2m. Lumivalged õied suurtes kännasjates õisikutes piki võrset, katavad pea täielikult eelmise aasta võrsed. Õitseb rikkalikult juuni algusest kuni kuu õpuni.

1 tk. potis P9 3,34 €
HOLLANDI LUMIMARI Mother of Pearl HOLLANDI LUMIMARI Mother of Pearl

Symphoricarpus x doorenbosii. Kuni 1,5m kõrguseks kasvav laiuva kasvuviisiga, rippuvate peenikeste okstega põõsas. Lehed tumerohelised, väikesed. Roosad kellukjad õied juunist alates. Kõige dekoratiivsem osa on viljad. Need on lumimarja kohta suured, rohekatest noortest kuni pärlmutterroosadeni. Meil nad võivad jääda põõsale ka talveks, kuid külmad talved võtavad need imeilusad marjad ära.

1 tk. potis P9 3,49 € Lisa tellimusse
HARILIK SIREL Beauty of Moscow HARILIK SIREL Beauty of Moscow

Syringa vulgaris. Tugevakasvuline, kuni 3 m kõrgune ja laiune põõsas. Südajad tumerohelised lehed. Mais tume/liillakasroosad pungad, mis puhkedes on õrnroosad ja muutuvad peaaegu valgeks. Tugeva meeldiva lõhnaga suured täidisõied suurtes õisikutes. Õitseb pikalt. Peetakse üheks kaunimatest.

1 tk. potis P9 5,36 € Lisa tellimusse
HARILIK SIREL Paul Thirion HARILIK SIREL Paul Thirion

Syringa vulgaris.  Mais-juunis punakas/lillakasroosad tugevalõhnalised täidisõied suurtes 12 - 20 cm pikkustes kobarates (pööristes). Kõrgus ja laius 2 - 2,5m.

1 tk. potis P9 5,36 € Lisa tellimusse
HARILIK SIREL Primrose HARILIK SIREL Primrose

Syringa vulgaris. Omapärane värv sirelile. Helekollased lõhnavad lihtõied kitsastes püramiidjates õisikutes pleegivad küll kahjuks kreemiks kuni kreemvalgeks, kuid on ka nii eriline. Varane õitseja. Lehed on sinakasrohelised. Põõsas tugevakasvuline. K. kuni 2,5 ja laius 2m.

1 tk. potis P9 5,36 € Lisa tellimusse
HARILIK SIREL Sensation HARILIK SIREL Sensation

Syringa vulgaris. Tumerohelise lehestikuga 3m kõrgune püstiste okstega  põõsas laiusega u. 2m. Purpurpunaste õite kroonlehtede servad on laialt ääristatud valgega. Silmatorkavad kahevärvilised õied ligi 20 cm pikkustes lõhnavates pööristes. Teistest veidi hilisem, õitseb alates juunist.

1 tk. potis P9 5,36 €
KAUNIS VEIGELA  Purpureis KAUNIS VEIGELA Purpureis

Weigela florida. Väike, 0,5 - 1m kõrgune ja 1 - 1,5m laiune põõsas pruunikaspunaste lehtedega kevadel-suvel-sügisel. Õied  tumeroosad, pikad lehterjad, seest heledamad ja on 4 - 5-kaupa külgvõrsete tipus. Tõesti väga ilus.

1 tk. potis P9 3,49 € Lisa tellimusse
VEIGELA Red Prince HÜBRIIDNE VEIGELA Red Prince

Weigela. Kompaktne põõsas kõrgusega 1 - 1,3m on säravpunaste õitega. Moodustab õisi ka sama aasta võrsetelt. On ilmselt kõige punasemate õitega veigela.  Väga ilusa, sooja ja pika suve korral õitseb ta sügisel uuesti.´Lehed on tumerohelised, kuid saavad punase jume sügisel.

1 tk. potis P9 3,49 €
HARILIK ELUPUU Danica HARILIK ELUPUU Danica

Thuja occidentalis. Kerakujuline sort saavutab läbimõõdu  pool m u. paarikümne aastaga. Püstised oksad ei vaju lume all laiali. Kõrgusega u. 100 - 125cm

1 tk. potis P9 3,49 €
HARILIK ELUPUU Golden Tuffet HARILIK ELUPUU Golden Tuffet

Thuja occidentalis. Aeglase kasvuga väike , k. kuni 60cm, kuldoranž põõsake , kes sügisel värvub pronksivärviliseks. Ilus väike seeneke (kujult puravikumütsike) püsikupeenrasse või konteinerisse.

1 tk. potis P9 3,49 € Lisa tellimusse
HARILIK ELUPUU Smaragd HARILIK ELUPUU Smaragd

Thuja occidentalis. Igihaljas, koonilise võraga erkroheline, 4 - 5m kõrguseks kasvav sort. Võib kasvada lausa kuni 8 m kõrguseks. Talvel ei kaota oma ilusat värvust.  Universaalne, sobib nii soolo-, rühma- kui ka hekitaimeks.

 

 

 

1 tk. potis P9 3,49 € Lisa tellimusse
KANADA TSUUGA KANADA TSUUGA Canadensis

Tsuga canadensis. Ilusa võraga, suhteliselt kiirekasvuline. Kodumaal kasvab väga kõrgeks, kuid meil on sellist õnne vaid mõnedel puudel olnud. Okkad on pehmed ja laiad-lühikesed. Pealmine pool tumeroheline, alumine valkjas. Väga kena igihaljas okaspuu.

1 tk. potis P9 3,73 € Lisa tellimusse
TIIVULINE KIKKAPUU Euonymus alatus TIIVULINE KIKKAPUU Euonymus alatus

Euonymus alatus. Laialt levinud suur dekoratiivne suvehaljas põõsas. Lehed ovaalsed, rohelised. Lühikestel õieraagudel asuvad väikesed  rohekasvalged õied 3-kaupa kimpudes. Eriti kena on aga põõsa sügisvärv - särav (roosakas) karmiinpunane. Põnev värvidemäng üleminekul. K. kuni 2m.

 

1 tk. potis P9 4,31 € Lisa tellimusse
SÜÜRIA HIBISK Blue Chiffon SÜÜRIA HIBISK Blue Chiffon

Hibiscus syriakus. Rohelised kolmetised lõhestunud lehed ja helesinised, lilla varjundiga väga suured pooltäidisõied punapurpurse põhjaga. Kuigi on ilmselt kõige külmataluvam hibiskustest, umbes -10° C, ikkagi külmaõrn. Õnneks saab teda ka toas kasvatada. Selleks vajab ruumi, õhku ja valgust. Kasvuajal u.+20° C ja kastmist, vajadusel  ka piserdamist ja puhkeajal u. +15°C ja minimaalset kastmist. 

1 tk. potis P9 6,38 € Lisa tellimusse
KIRJU KADAKAS Blue Carpet KIRJU KADAKAS Blue Carpet

Juniperus Squamata.

Igihaljas põõsas moodustab kiiresti tiheda 30 - 50cm kõrguse ja 1,5 kuni 2m laiuse pinnakatte. Aastane juurdekasv u. 20cm. Lõhnavad, lühikesed, erksamad sini-hallid nõeljad okkad kaarduvatel võrsetel. Vanemad oksad helepruuni koorega.

1 tk. potis P9 3,73 € Lisa tellimusse
DAVIDI BUDLEIA  Black DAVIDI BUDLEIA Black

 Põõsas, mis meenutab rohkem rohttaime.  Veidi kaarduvate okstega kuni 2 m puhmik. Hallikasrohelised lehed ja pikad ning tihedad mustjaspurpursed pöörisjad õisikud,, igal õiekesel väike roosapurpurne südamik. Meenutavad sirelit, kuid on palju suuremad-pikemad.

1 tk. potis P9 3,49 € Lisa tellimusse
DAVIDI BUDLEIA  Red DAVIDI BUDLEIA Red

Buddleja davidi. Põõsas, mis meenutab rohkem rohttaime.  Veidi kaarduvate okstega kuni 2 m puhmik. Hallikasrohelised lehed ja pikad ning tihedad sügavpunased pöörisjad õisikud. Meenutavad sirelit, kuid on palju suuremad-pikemad.

1 tk potis P9 3,49 € Lisa tellimusse
FUKSIA Annabel FUKSIA Annabel

Fuchsia

Väike põõsas aeda või potililleks. Täidisõieline Kuigi talle on antud 4 tsoon, kardan, et külm talv talle õuesolemiseks ei sobi. Põõsasjas, püstiste okstega taim, kannab rikkalikult õrnroosaid kristallvalgega täidetud, õrnroosade tolmukatega, rippuvaid, keskmise suurusega kuni suuri õisi juunist septembrini, hea hoolduse korral öökülmadeni. Kõrgus ja laius u. 60cm. Auhinnatud!

 

 

 

1 tk. P9 potis. UUDIS! 3,11 €
FUKSIA Delta Sarah FUKSIA Fuchsia Delta Sarah

Rahva lemmik aeda või potililleks. Pooltäidisõieline ilastikukindel sort. Põõsasjas, püstiste okstega taim, kellel rikkalikult rippuvaid,keskmise suurusega, ebatavalise violetjassinise tooniga puhasvalge "kübara" all olevaid õisi, milledel sees roosat varjundit ja roosad tolmukad, Øu. 6cm . Õitseb juunist septembrini, hea hoolduse korral öökülmadeni. Igal aastal suurem. K. ja Ø kuni 90cm.

 

 

1 tk. P9 potis. UUDIS! 3,11 €
FUKSIA  Snowcap FUKSIA Fuchsia Snowcap

Väike põõsas aeda või potililleks. Täidisõieline.  Põõsasjas, püstiste okstega taim, kannab rikkalikult väikeseid kuni keskmise suurusega rippuvaid õisi. Sarlakpunased, lumivalge täidisega, millel õrnemad punased jutid ja lõpuks punased tolmukad. Õied juunist septembrini, hea hoolduse korral öökülmadeni. Helerohelised läikivad lehed. Kõrgus kuni 100cm ja laius u. 50cm. Auhinnatud iludus!

 

 1 tk. P9 potis. UUDIS! 3,11 € Lisa tellimusse
FUKSIA Lady Thumb FUKSIA Fuchsia Lady Thumb

Väike põõsas aeda või potililleks. Väikesed, karmiinroosad/ valgega, pikkade roosade tolmukatega, traditsioonilise kujuga pooltäidisõied.  Põõsasjas, püstiste okstega taim. Rippuvad õied juunist septembrini, hea hoolduse korral öökülmadeni. Madal: k. 30 (maks. 60cm) ja laius 45cm.

Kõikide fuksiate õisi võib süüa, nad on hapuka maitsega ja sobivad salatitesse, magustoitudesse ja kaunistuseks

 1 tk. P9 potis. UUDIS! 3,11 €
HORTENSIA Bicolor Blue-White HORTENSIA Bicolor Blue-White

Suurelehine hortensia. Hydrangea Macrophylla

Lamedates kännasjates õisikutes sinised valgete äärtega õied. Kasvatatakse meil enamasti potilillena või talveaias. Soojadel talvedel ja kuivas kasvukohas võib üle elada ka õues, ehk veidi kaitsta- multšida. Kõrgus kuni 2m.

1 tk P9 potis. UUDIS! 6,38 € Lisa tellimusse
HORTENSIA Bicolor Red-White HORTENSIA Bicolor Red-White

Suurelehine hortensia. Hydrangea Macrophylla

Lamedates kännasjates õisikutes punased valgete äärtega õied. Kasvatatakse meil enamasti potilillena või talveaias. Soojadel talvedel ja kuivas kasvukohas võib üle elada ka õues, ehk veidi kaitsta- multšida. Kõrgus kuni 2m.1 tk.P9 potis. UUDIS! 6,38 € Lisa tellimusse
HORTENSIA Bicolor Lila- White HORTENSIA Bicolor Lila- White

Suurelehine hortensia. Hydrangea Macrophylla

Lamedates kännasjates õisikutes sirelilillad valgete äärtega õied. Kasvatatakse meil enamasti potilillena või talveaias. Soojadel talvedel ja kuivas kasvukohas võib üle elada ka õues, ehk veidi kaitsta- multšida. Kõrgus kuni 2m.1 tk. P9 potis. UUDIS! 6,38 € Lisa tellimusse
JAAPANI KAMEELIA Yellow Camellia Japonica JAAPANI KAMEELIA Yellow Camellia Japonica
Hinnatud ilutaim teepõõsaste sugukonnast.
Kõrgus toalillena 2- 3 m, looduses –10m. Suured õied on anemooniõielise pojengi sarnased: valged kattelehed ja sees kollane-kahar pallike. Nahkjad tumerohelised läikivad  lehed.
Toalillena kasvatades õitseb veebruarist aprillini, kui on võimalik kasvatada looduses või talveaias vms., siis jaanuarist märtsini.Lehtedest võib teha aromaatset teed.1 tk. P9 potis. UUDIS! 6,07 € Lisa tellimusse
JAAPANI KAMEELIA Pink JAAPANI KAMEELIA Pink

Punane täidisõieline

Hinnatud ilutaim teepõõsaste sugukonnast.
Kõrgus toalillena 2- 3 m, looduses –10m. Suured punased õied on veidi anemooniõielise pojengi sarnased. Nahkjad tumerohelised läikivad  lehed.
Toalillena kasvatades õitseb veebruarist aprillini, kui on võimalik kasvatada looduses või talveaias vms., siis jaanuarist märtsini.Lehtedest võib teha aromaatset teed.1 tk. P9 potis. UUDIS! 6,07 € Lisa tellimusse
JAAPANI KAMEELIA White JAAPANI KAMEELIA White

Valge anemooniõireline (Elegans)

Hinnatud ilutaim teepõõsaste sugukonnast.
Kõrgus toalillena 2- 3 m, looduses –10m. Suured õied on valge anemooniõielise pojengi sarnased. Puhas ja ilus. Nahkjad tumerohelised läikivad  lehed.Toalillena kasvatades õitseb veebruarist aprillini, kui on võimalik kasvatada looduses või talveaias vms., siis jaanuarist märtsini.Lehtedest võib teha aromaatset teed.1.tk. P9 potis. UUDIS! 6,07 € Lisa tellimusse
PUNANE INGLITROMPET  Red PUNANE INGLITROMPET Red

Brugmansia Sanguinea

Suhteliselt vastupidav ja kiirekasvuline. Suurte lehtede all kuni 15 cm pikkused kitsad trompetikujulised õied on punased-kollased-triibulised - erilised. See inglitrompet küll ei lõhna, kuid tema välimus on seda põnevam. Väikeste lastega peredel inglitrompeteid toas kasvatada ei soovita - mürgine. Hooldades kindad kätte, igaks juhuks.

1 tk. P9 potis. UUDIS! 4,66 €
INGLITROMPET  Yellow INGLITROMPET Yellow

Brugmansia

Suured kuldkollased/oranžikad, trompetjad, pikad, rippuvad õied ingelliku lõhnaga. K. 1,5 - 2,5m toas.

1 tk. P9 potis 4,66 €
INGLITROMPET Double Angel´s Pink INGLITROMPET Double Angel´s Pink

Brugmansia Double. Double Angel`s Pink

Topeltõieline roosa.  Kuni 25cm  pikkused omapärased, kreemi alusega roosades toonides olevad trompetjad õied, õigemini kombinatsioon kahest õiest, kus üks kasvab teise seest välja, moodustades terviku. Imeline lõhn.

1 tk. P9 potis. UUDIS! 6,49 € Lisa tellimusse
VÄRD-ERIKA Kramers Rote VÄRD-ERIKA Kramers Rote

Kompaktne püstine puhmik igihalja lehestiku ja fuksiinpunaste õitega . Auhinnatud taim, millel kõrgust-laiust 30 - 60 cm. Külmakindel. Ilusaim talvel ja varakevadel-

1 tk. P9 potis. UUDIS! 3,50 €
VÄRD-ERIKA White Perfection VÄRD-ERIKA White Perfection

Puhasvalged, omapärased- veidi kellukjad õied ja erkrohelised lehed, millede tipud saavad kevadeks kauni kollase tooni.

1 tk. P9 potis. UUDIS! 1 tk-p9 potis 3,50 € Lisa tellimusse
SÜÜRIA HIBISK Woodbridge SÜÜRIA HIBISK Woodbridge

Hibiscus Japonicus.  Kiirekasvuline hiline õitseja. Suhteliselt külmakindel. Punase südamikuga tumeroosad trompetjad õied ja kolmetised tumerohelised lehed. (Uued lehed kasvavad alles hilissügisel). Ilus troopilise välimusega taim. Õitseb augustist oktoobrini

 

 

 

 

1 tk.P9 potis. UUDIS! 5,03 € Lisa tellimusse
TERAVALEHINE IILEKS (ASTELPÕÕSAS) Alaska TERAVALEHINE IILEKS (ASTELPÕÕSAS) Alaska

Iileksi-pere kõige külmakindlam sort (U. kuni -28°©. Igihaljas põõsas,ilusate keskmise suurusega, hambuliste, smaragdroheliste, nahkjate läikivate lehtedega. Õisi pole, kuid see -eest on palju punaseid marju, mis meeldivad ka lindudele. Selleks, et need punased marjad kasvaks, on vaja nii isas- kui ka emastaime! Ideaalselt sobiks juurde sordid Casanova või Blue Prince. K. 1,5 - 3m, laius kuni 2m

1 tk. P9 potis. UUDIS! 4,31 €
FUKSIA Garden News FUKSIA Garden News

Fuchsia

Väike põõsas aeda või potililleks. Kohev-lokiline. Kuigi talle on antud 4 tsoon, kardan, et külm talv talle õuesolemiseks ei sobi. Põõsasjas, püstiste okstega taim, kannab rikkalikult õrnroosa / oranžikaspurpurseid rippuvaid õisi. Üks suurematest, kõrgus  60 - 120 cm. Hinnatud ja auhinnatud sort.

1 istik P9 potis 3,11 € Lisa tellimusse