MARJAPÕÕSAD

MARJAPÕÕSAD
NB! ETTETELLIMINE kuni 31 JAANUARINI. Väljastame ja postitame märtsist alates

TERAVAHAMBULINE AKTINIIDIA  Issai A. deliciosa TERAVAHAMBULINE AKTINIIDIA Issai A....

Võrreldes südaja aktiniidiaga on tal eeliseks, et on iseviljuv ja puuduseks, et on veidi külmakartlikum. Kirjude lehtede asemel on õitsemise ajal roosad  ja sügisel roosakaspunased leherootsud. Tervislikud-maitsvad marjad on töntsimad ja lühemad. Küpsenult varisevad kiiresti, nii et augusti lõpupoole laota alla katteloor või kangatükk, mille pealt on neid võimalik mõnusalt ära võtta. 

1 tk. potis P9 4,68 € Lisa tellimusse
KÜLA-KARUSMARI Hinnonmäki Grön KÜLA-KARUSMARI Hinnonmäki Grön

Ribes uva-crispa. Okastega hallikad võrsed. Rohekad õied ja keskmised kuni suured, ovaalsed, helerohelised, mahlased ja kergelt hapukad maitsvad marjad. 1-1,2 m kõrgune põõsas annab juulis-augustis regulaarselt saaki. 

1 tk. P9 potis 3,82 € Lisa tellimusse
PAMPEL e. AEDMURAKAS Black Satin PAMPEL e. AEDMURAKAS Black Satin

Rubus fruticosus. Poolpüstiste vahajate võrsetega, ogadeta - 2m kõrgune. Viljad suured, mustad, ovaalümarad, aromaatsed ja hapukasmagusa maitsega. Marjad valmivad augustis-septembri alguses.

1 tk. potis P9 4,15 € Lisa tellimusse
HARILIK VAARIKAS Fallgold (kollane) HARILIK VAARIKAS Fallgold (kollane)

Rubus idaeus. Iseviljuv.Keskmise kõrgusega - kuni 2m. Saak juulist oktoobrini. Marjad on kuldkollased  ja magusad. Kasutamiseks igal viisil. Väga hea lauamari.

1 tk. potis P9 5,39 € Lisa tellimusse
PUNAKARVANE VAARIKAS / PURPURVILJALINE V: PUNAKARVANE VAARIKAS / PURPURVILJALINE V:

Rubus phoenicolasius. Vartel punased karva- ja ogakesed. Maasikamaitselised väikesed punased marjad kobaras. Marjad valmivad juulis-augustis. Valminud marjad on rubiinpunased läbimõõduga u. 1 cm.

1 tk. potis P9 4,08 €
KÄNNASMUSTIKAS Berkeley KÄNNASMUSTIKAS Berkeley

Vaccinium corymbosum. Kasvab u. 1,5 m kõrguseks. Marjad on suured, tumesinised - seest heledad. Hea maitsega, kuid sõrmi ei määri. Tumerohelised lehed värvuvad sügisel punaseks. Kännasmustikate sorte võib rahulikult sügavkülmutada. Paremaks viljumiseks soovitatakse istutada 2 -3 erinevat sorti, mis on täiesti piisav ühele perele. Heaks paariliseks on näit.´ Bluecrop´.

1 tk. potis P9 4,34 € Lisa tellimusse
KÜNNASMUSTIKAS (Põhja-kännasmustikas) Bluecrop KÄNNASMUSTIKAS (Põhja-kännasmustikas)...

Vaccinum corymbosum. Tugevakasvuline püstine põõsas väga suurte ja helesiniste maitsvate marjadega, u. 2-2,5 gr mari. Viljad kasvavad kobarates ja valmivad juuli lõpust alates järk-järgult. Väga saagikas.

1 tk. potis P9 4,31 €
KÄNNASMUSTIKAS Pink Lemonade KÄNNASMUSTIKAS Pink Lemonade

Vaccinium corymbosum. Esimesed tumeroosade marjadega mustikad Eestis. Põõsa kõrgus  u. 0,8 -1,2m. Marjad keskmise suurusega ja valmivad augusti algupoole. Kirjade järgi maitsvad.

1 tk. potis P9 5,92 € Lisa tellimusse
SUUREVILJALINE JÕHVIKAS SUUREVILJALINE JÕHVIKAS

Vaccinium macrocarpon. Lamavate pikkade,( kuni 1m), võrsetega tihedalt läbikasvanud "matis" . Taime kõrguseks võib olla 10 - 25cm. Õitseb mais-juunis. Viljad valminult suured ja punased. Esimesel paaril aastal ilmselt vilju ei kanna. Hiljem võib saada 1 ruutmeetrilt kuni 3 kg. Tervislikud ja maitsvad.

1 tk. potis P9 4,31 € Lisa tellimusse
SÖÖDAV KUSLAPUU Amur SÖÖDAV KUSLAPUU Amur

Lonicera caerulea. Aeglase kasvuga taim. Söödavate lillakassiniste, pikliku kuju ja omapäraste ning heamaitseliste viljadega. Valmivad juunis, pudenevad kiiresti. Mitmekülgse kasutusvõimalusega marjad: mahlaks, moosiks, kuivatamiseks, külmutamiseks, aga  on ka toiduvärvina kasutatav.

1 tk. potis P9 4,90 € Lisa tellimusse
MUST SÕSTAR Titania MUST SÕSTAR Titania

 Ribes nigrum

Suurte läikivate marjadega keskvalmiv sort. Õhukese kestaga magushapukas mari. Head nii lauamarjana kui ka töötlemiseks. Ei sobi masinkorjeks. Püstise kasvuga, talvitub hästi, iseviljuv.  Pahklesta- ja jahukastekindel. Kasvab paremini raskematel muldadel.

,

 

1 tk. potis P9 2,70 €
VALGE SÕSTAR Witte Parel VALGE SÕSTAR Witte Parel

Ribes rubrum

Pikkadel raagudel suured kreemjate marjadega kobarad, suhteliselt varase valmimisega. Marjad on mõnusad magushapukad ja sobivad nii värskelt kui ka töödeldult. Ei sobi masinkorjeks.

 

1 tk. potis P9 3,82 € Lisa tellimusse
KARUSSÕSTAR Ribes Jostaberry KARUSSÕSTAR Ribes Jostaberry

Karusmarja ja mustsõstra hübriid.

Lehed meenutavad karusmarja lehti, kuid on suuremad; võrsed sarnanevad musta sõstra võrsetega; paljundada saab nagu musta sõstart; viljad on vahepealse suurusega, hapukad, valminult mustad. Meenutavad välimuselt rohkem karusmarja  ja maitselt rohkem mustsõstart, kuid ka karusmarja.

1 tk. potis P9 3,97 € Lisa tellimusse
HARILIK VAARIKAS Tulameen HARILIK VAARIKAS Tulameen

Väheste okastega kuni 150cm kõrgune sort. Sügavpunased marjad on suured ja maitsvad-mahlased. Pikk kandeaeg - juulist hilissügiseni. Noored võrsed on helepruunid, vanemad hallid. Sobib kasutamiseks nii värskelt kui ka kõikvõimalike hoidistena. Üks parimatest.

 

 

     
     
     
 
1 tk. potis P9 4,94 €
MAGUSKIRSS Sylvia (kääbuspuu) MAGUSKIRSS Sylvia (kääbuspuu)

Ideaalne väikeaedadesse.  Ovaalsed rohelised lehed kaunistavad sügisest aeda rediseoranžide värvidega. Kevadel valged õied ja suvel (sarlak)punased magusad marjad.  Ideaalne terrassidel - rõdudel õueanumates kasvatamiseks, aga ka aias piirdeks või soolotaimeks. Talvel hoida kohas, kus miinuskraadid võimust ei võta.

1 istik P9 potis. UUDIS! 14,20 € Lisa tellimusse
HARILIK PLOOMIPUU Black Amber HARILIK PLOOMIPUU Black Amber

Heamaitselised tumedad viljad kreemkollase viljalihaga. Kõrgus 1 - 1,5m. Külmakindel, kuni u. -27°C. Väga otsitud ja nõutud sort.

1 istik P9 potis. UUDIS! 14,20 €