MARJAPÕÕSAD

MARJAPÕÕSAD
NB! ETTETELLIMINE kuni 31 JAANUARINI. Väljastame ja postitame märtsist alates

HARILIK TARALÕNG (Godžimari) HARILIK TARALÕNG (Godžimari)

Lycium barbarum. Kuni 2m kõrgused kaarduvate okstega põõsad, keda on mõtekas kasvatada tugede najal. Lillad väikesed "kartuliõied jäävad pisut märkamatuks, kuni tulevad erksad oranžikad viljad (müügil goji-marjadena). On ka meil muutunud populaarseks. Marjad on tervislikud, kuid lehtede tarvitamisel peaks olema ettevaatlikum. Süüakse kuivatatult, lisatakse toitudele-teele, tehakse mahlaks.

1 tk. potis P9 4,93 €
PAMPEL e. AEDMURAKAS Black Satin PAMPEL e. AEDMURAKAS Black Satin

Rubus fruticosus. Poolpüstiste vahajate võrsetega, ogadeta - 2m kõrgune. Viljad suured, mustad, ovaalümarad, aromaatsed ja hapukasmagusa maitsega. Marjad valmivad augustis-septembri alguses.

1 tk. potis P9 4,30 €
VAMPEL (vaarika -aedmuraka hübriid) Fruticosus VAMPEL (vaarika -aedmuraka hübriid)...

Rubus idaeus x  ubus fruticosus. Vaarika ja aedmuraka hübriid. Suured sügavpunased magushapud marjad on vaarikatest u. 2 korda suuremad, võivad kasvada kuni 5 cm pikkuseks. Viljad valmivad juulis-augustis. Ogadeta ? vartelt on hea korjata. Magus, mahlane, aromaatne lauamari, ka mahla valmistamiseks jne.   Aretatud väikeaedades kasvatamiseks. k. 1,5-2m. Auhinnatud!

1 tk. potis P9 4,30 €
KÄNNASMUSTIKAS Berkeley KÄNNASMUSTIKAS Berkeley

Vaccinium corymbosum. Kasvab u. 1,5 m kõrguseks. Marjad on suured, tumesinised - seest heledad. Hea maitsega, kuid sõrmi ei määri. Tumerohelised lehed värvuvad sügisel punaseks. Kännasmustikate sorte võib rahulikult sügavkülmutada. Paremaks viljumiseks soovitatakse istutada 2 -3 erinevat sorti, mis on täiesti piisav ühele perele. Heaks paariliseks on näit.´ Bluecrop´.

1 tk. potis P9 4,27 €
KÜNNASMUSTIKAS (Põhja-kännasmustikas) Bluecrop KÄNNASMUSTIKAS (Põhja-kännasmustikas)...

Vaccinum corymbosum. Tugevakasvuline püstine põõsas väga suurte ja helesiniste maitsvate marjadega, u. 2-2,5 gr mari. Viljad kasvavad kobarates ja valmivad juuli lõpust alates järk-järgult. Väga saagikas.

1 tk. potis P9 4,27 €
SÖÖDAV KUSLAPUU Amur SÖÖDAV KUSLAPUU Amur

Lonicera caerulea. Aeglase kasvuga taim. Söödavate lillakassiniste, pikliku kuju ja omapäraste ning heamaitseliste viljadega. Valmivad juunis, pudenevad kiiresti. Mitmekülgse kasutusvõimalusega marjad: mahlaks, moosiks, kuivatamiseks, külmutamiseks, aga  on ka toiduvärvina kasutatav.

1 tk. potis P9 5,10 €
MUST SÕSTAR Titania MUST SÕSTAR Titania

 Ribes nigrum

Suurte läikivate marjadega keskvalmiv sort. Õhukese kestaga magushapukas mari. Head nii lauamarjana kui ka töötlemiseks. Ei sobi masinkorjeks. Püstise kasvuga, talvitub hästi, iseviljuv.  Pahklesta- ja jahukastekindel. Kasvab paremini raskematel muldadel.

,

 

1 tk. potis P9 3,92 €
PUNANE SÕSTAR Jonkheer van Tets PUNANE SÕSTAR Jonkheer van Tets

Ribes rubrum.

Varajane. Püstise kasvuga tugevakasvuline põõsas. Pikkades kobarates suured punased marjad.

20 cm istik 9 cm potis.

1 tk potis 3,89 €