MARJAPÕÕSAD

MARJAPÕÕSAD
NB! ETTETELLIMINE kuni 31 JAANUARINI. Väljastame ja postitame märtsist alates

KÜLA-KARUSMARI Hinnonmäki Grön KÜLA-KARUSMARI Hinnonmäki Grön

Ribes uva-crispa. Okastega hallikad võrsed. Rohekad õied ja keskmised kuni suured, ovaalsed, helerohelised, mahlased ja kergelt hapukad maitsvad marjad. 1-1,2 m kõrgune põõsas annab juulis-augustis regulaarselt saaki. 

1 tk. P9 potis 3,82 € Lisa tellimusse
KÄNNASMUSTIKAS Pink Lemonade KÄNNASMUSTIKAS Pink Lemonade

Vaccinium corymbosum. Esimesed tumeroosade marjadega mustikad Eestis. Põõsa kõrgus  u. 0,8 -1,2m. Marjad keskmise suurusega ja valmivad augusti algupoole. Kirjade järgi maitsvad.

1 tk. potis P9 5,92 €
SUUREVILJALINE JÕHVIKAS SUUREVILJALINE JÕHVIKAS

Vaccinium macrocarpon. Lamavate pikkade,( kuni 1m), võrsetega tihedalt läbikasvanud "matis" . Taime kõrguseks võib olla 10 - 25cm. Õitseb mais-juunis. Viljad valminult suured ja punased. Esimesel paaril aastal ilmselt vilju ei kanna. Hiljem võib saada 1 ruutmeetrilt kuni 3 kg. Tervislikud ja maitsvad.

1 tk. potis P9 4,31 €
SÖÖDAV KUSLAPUU Amur SÖÖDAV KUSLAPUU Amur

Lonicera caerulea. Aeglase kasvuga taim. Söödavate lillakassiniste, pikliku kuju ja omapäraste ning heamaitseliste viljadega. Valmivad juunis, pudenevad kiiresti. Mitmekülgse kasutusvõimalusega marjad: mahlaks, moosiks, kuivatamiseks, külmutamiseks, aga  on ka toiduvärvina kasutatav.

1 tk. potis P9 4,90 €
MUST SÕSTAR Titania MUST SÕSTAR Titania

 Ribes nigrum

Suurte läikivate marjadega keskvalmiv sort. Õhukese kestaga magushapukas mari. Head nii lauamarjana kui ka töötlemiseks. Ei sobi masinkorjeks. Püstise kasvuga, talvitub hästi, iseviljuv.  Pahklesta- ja jahukastekindel. Kasvab paremini raskematel muldadel.

,

 

1 tk. potis P9 3,82 €
VALGE SÕSTAR Witte Parel VALGE SÕSTAR Witte Parel

Ribes rubrum

Pikkadel raagudel suured kreemjate marjadega kobarad, suhteliselt varase valmimisega. Marjad on mõnusad magushapukad ja sobivad nii värskelt kui ka töödeldult. Ei sobi masinkorjeks.

 

1 tk. potis P9 3,82 €
KARUSSÕSTAR Ribes Jostaberry KARUSSÕSTAR Ribes Jostaberry

Karusmarja ja mustsõstra hübriid.

Lehed meenutavad karusmarja lehti, kuid on suuremad; võrsed sarnanevad musta sõstra võrsetega; paljundada saab nagu musta sõstart; viljad on vahepealse suurusega, hapukad, valminult mustad. Meenutavad välimuselt rohkem karusmarja  ja maitselt rohkem mustsõstart, kuid ka karusmarja.

1 tk. potis P9 3,97 €