LUMEROOSID

LUMEROOSID
OTSA SAANUD SORDID MÜÜGIL JÄLLE 2018 KEVADEL. ETTETELLIMINE ALGAB DETSEMBRIS-JAANUARIS

Kui soovite tellida nii seemneid kui ka lillesibulaid-juurikaid ja seemneid enne aprilli kätte saada, palume teha kaks eraldi tellimust.

LUMEROOS White Beauty LUMEROOS White Beauty

Helleborus x nigercors

Musta lumeroosi ja Korsika lumeroosi hübriid.

Aeglase kasvuga madal igihaljas puhmik tumerohelise-hõbedakirjude lehtedega, mis võivad vananedes muutuda roheliseks.  Varakevadel, kui varred kõrgemaks sirguvad, tulevad peale suhteliselt suured (5-10cm läbim.) valged kuni kreemikad rohelise varjundiga õied. Õied muutuvad ajapikku rohelisemaks. K. 20 - 25cm, laius 30-40cm.

1 istik pakis
AED-LUMEROOS Double Ellen Red AED-LUMEROOS Double Ellen Red

Helleborus orientalis? Helleborus x cultorum?

Kõrgus 20 -40 cm. Ilusa kasvuviisi -ja kujuga. Roheliste läikivate talvehaljaste lehtede kohal või

vahel püstistel vartel ilusad rediseroosad (punakad) väljapoole vaatavad täidisõied.

Kõrgus 40 cm. 

1 istik pakis
KAUKAASIA LUMEROOS Helleborus Bollene KAUKAASIA LUMEROOS Helleborus Bollene

Helleborus orientalis

Kõrgus 30-40 cm. Rühmataim, kellel tumerohelisednakselt läikivad lehed. Õied on umbes 7 cm läbimõõduga, valged, tumedamate tuhmroosadest täppidest moodustuva mustriga. Tavaliselt aprillis kasvavad tugevad harunenud võrsed ja igal neist on üks õis.

1 istik pakis
KAUKAASIA LUMEROOS Helleborus Black Beauty KAUKAASIA LUMEROOS Black Beauty

Helleborus orientalis

Pisut müstikat aeda. Igihaljas läikivate tumeroheliste, või esivanemalt päritud tumepronksjate lehtede- ja mustjate tumepurpursete õitega varakevadel. Ilus roheline korvike kreemide tolmukate jaoks südamikus. Kõrgus 30-45 cm. Läbimõõt  kuni 45cm. Mürgine taim, eriti juured ja seemned, aga ka väga kena varakevadises aias.

1 istik pakis
AED-LUMEROOS Ellen Picotee AED-LUMEROOS D. Ellen Picotee

U. 25- 40cm kõrgune ja laiune igihaljas/pooligihaljas puhmik. Varakevadel kreemjad, purpurse jume- ja tumepurpursete servadega väljapoole vaatavad täidisõed püstistel vartel. Tumerohelised läikivad lehed. Taime mahl võib põhjustada tervisehäireid, ärge sööge ja peske pärast mahlaga kokkupuudet käsi.

Suurus I

1 istik pakis
LUMEROOS Double Ellen White LUMEROOS Double Ellen White

Hemerocallis x hybr.? H. orientalis?

U. 25- 40cm kõrgune ja laiune igihaljas/pooligihaljas puhmik. Varakevadel kaharad-lainelised valged, õrnrohelise südamikuga, väljapoole vaatavad täidisõed püstistel vartel. Tumerohelised läikivad lehed.Taimemahl pisut mürgine.

1 istik pakis
LUMEROOS Double Ellen Green LUMEROOS Double Ellen Green

Helleborus orientalis? Helleborus x cultorum?

U. 25- 40cm kõrgune ja laiune igihaljas/pooligihaljas puhmik. Varakevadel lainelised-kaharad helerohelised, valgete tolmukatega, väljapoole vaatavad täidisõed püstistel vartel. Tumerohelised läikivad lehed.

Kokkupuude mahlaga võib ärritada nahka ja süüa ei soovita, mürgine.

1 istik pakis
LUMEROOS Double Ellen Pink Spotted LUMEROOS Double Ellen Pink Spotted

Helleborus orientalis? Helleborus x cultorum?

U. 25- 40cm kõrgune ja laiune igihaljas/pooligihaljas puhmik. Varakevadel kaharad õrnroosad, tumeroosade täpikestega, väljapoole vaatavad kausjad täidisõed püstistel vartel. Tumerohelised läikivad lehed. Kokkupuude mahlaga võib ärritada nahka ja süüa  ei soovita.

1 istik pakis