KOBARHÜATSINDID

KOBARHÜATSINDID

ARMEENIA KOBARHÜATSINT ARMEENIA KOBARHÜATSINT

Muscari armeniacum   Kobarhüatsindid on väga tänuväärne täiendus tulbi-nartsissi-laukude või püvilillede peenrasse, kattes  ja täites mullapinda nende vahel.

Eredad koobaltsinised munajad õied pikas tihedas püramiidjas kobaras. K. 25cm

Sibula suurus 7/8


15 sibulat pakis 1,58 €
KOLLANE KOBARHÜATSINT KOLLANE KOBARHÜATSINT Golden Fragrance

Muscari macrocarpum

20-30 suurt, kuni 1,2 cm pikkust kuldkollast, millede  otstes veidi rohelist, õrna magusat, banaanilõhnalist õit 15-25cm kõrgusel varval.  Pungad violetsed, ülemised steriilsed õied jäävadki lillaks. Lõhnavam ja vastupidavam kui liik. Õitseb juunis.

Sibula suurus 8/9

5 sibulat pakis 3,66 €
KOBARHÜATSINT Pink Sunrise KOBARHÜATSINT Pink Sunrise

Umbes  10- 15 cm kõrgune taim lõhnavate hele-puhasroosade  õitega tihedas ruljas kobaras hiliskevadel. Peas heledam "tutike". Auhinnatud,  uskumatult kena ja armas lilleke.  Vastupidav, paljuneb kenasti.

Sibula suurus 5/+

3 sibulat pakis 4,20 €
TUTT-KOBARHÜATSINT TUTT-KOBARHÜATSINT Plumosum

Muscari comosum Plumosum

Omapärane. Püstine laikooniline õisik koosneb ainult viljatutest violetsetest õitest ja õieraagudest  K.15-20cm

Sibula suurus 6/7

10 sibulat pakis 1,69 €
LÕHNAV KOBARHÜATSINT Neclectum LÕHNAV KOBARHÜATSINT Neglectum

Muscari neglectum

Kuni 4cm pikkune  tumesinistest-violetjasmustadest valgete tippudega lõhnavatest õitest tihe kobarõisik 10-30cm kõrgusel varval. Viljatud õied õisiku tipus on heledamad. Pikad kitsad lehed juba sügisel. Õitsemise alguses madalal varval, kuid pikenevad hiljem.

Sibula suurus 5/+.

10 sibulat pakis 2,30 €
KAHKJAS KOBARHÜATSINT  Alba KAHKJAS KOBARHÜATSINT Alba

Muscari pallens

Valged (kahvatusinised) õied tihedas kobarõisikus. Soonisekoht õiesuudme lähedal selgelt nähtav. Tipmised õied ja õiesuudmed rohekad. K. 15-20cm

Sibula suurus 5/+

10 sibulat pakis 1,91 €
TAEVASSININE KOBARHÜATSINT Azureum TAEVASSININE KOBARHÜATSINT Azureum

Muscari azureum

See nn. pisi-kobarhüatsint on taevassiniste õitega , mis moodustavad u. 3 cm pikkuse tiheda õisiku. Õied on ilusad kellukjad. Kõrgus keskmiselt 10 cm, kuid võib olla nii madalam kui kõrgem. Renjad lehed on kuni 1,5 cm laiused ja 5 kuni20cm pikkused. Varakevadine ilus lilleke nii parki kui potti.

Sibula suurus 5/6

10 sibulat pakis 1,75 €
Arm KOBARHÜATSINT Fantasy Creation ARMEENIA KOBARHÜATSINT Fantasy Creation

 Muscari armeniacum  Armeenia kobarhüatsint. Ühest sibulast mitu õisikuvart, neil mais-juunis koonilised tihedad, suured ja laiad õisikud, milledel  algselt on sinised ja hiljem purpursinised täidisõied. Seejärel algab muundumine: tipust alates hakkab õisik muutuma roheliseks ning lõpetab üleni rohelisena. Neid kuivanud õitega õisikuid saab kasutada lilleseades. K. u. 20cm

Sibula suurus 7/8

10 sibulat pakis 1,91 €
TIHE BELLEVAALIA Green Pearl TIHE BELLEVAALIA Green Pearl

Bellevalia pychnanta   Kobarhüatsindi suurem sugulane. Tihe, lühike ja lai munajas õisik jaspiserohelistest pütitaolistest pisikestest õitest. Põnevad alt laienevad kobarõisikud. Sobib peenrasse-potti-parki. K. u 15-20cm või enam.

Sibula suurus 6/+

8 tk. pakis. 2,92 €